„Bylo to takové play-off utkání a myslím si, že se divákům muselo líbit. Bylo tam všechno, situace před bránou, akce, důraz, šarvátky, takže výborný zápas,“ pochvaloval si hostující trenér Jiří Režnar.

„Poruba je silný soupeř se vším všudy. V nájezdech už vždycky bývá štěstí na jedné straně. S pokorou bereme bod a nachystáme se na středeční utkání,“ řekl jeho protějšek Robert Svoboda pro klubový web.

Návrat Zdeňka Okála z úspěšné třízápasové štace v brněnské Kometě či Romana Pšurného na přerovský led, kde strávil sedm úspěšných sezon. Ani jedno z výrazných prvoligových jmen se ale v duelu 43. kola neprosadilo.

Přerovanům vyšla hned první přesilová hra v utkání. Puk se poodrážel do mezikruží na hokejku Jana Süsse a výpomoc z Brna v 9. minutě otevřela skóre. Trestuhodně však šlo o jedinou využitou početní výhodu Zubrů v utkání.

„Prvních deset minut bylo z naší strany velice dobrých. Dostali jsme se do vedení a vypadalo to, že hra bude podle našich představ,“ ohlížel se Robert Svoboda.

Premiéra pro 19letého beka

Hosté, kterým v posledních duelech chybí tahouni ofenzivy a přerovským fanouškům dobře známí Šoustal a Šlahař, se v přesilovce prosadili také. Stalo se tak při vyloučení 19letého Michala Bystroně, vítkovickému juniorovi tam premiéra mezi muži trošku zhořkla. Přihrávka Jiřího Klimíčka na najíždějícího Dominika Hrníčka nicméně měla oči.

Přerovská převaha se začala postupně v první třetině vytrácet a výsledkem byl dokonce obrat Ostravanů. Hrníčko stál na konci další povedené kombinace a hosté vedli v 18. minutě 2:1.

Ve druhé třetině branka nepadla, přestože v jejím závěru dostali domácí výhodu dvouminutové přesilovky pět na tři. Tu nevyužili, stejně jako další možnosti ve třetí dvacetiminutovce.

„Klobouk dolů, že to kluci nezabalili. Škoda, že jsme zápas nepřevážili dvouminutovou přesilovkou pět na tři, kterou jsme neproměnili,“ mrzelo Roberta Svobodu.

Při hře v pěti tak musel vyrovnat přesnou střelou zápěstím koučův jmenovec Jakub. Vypadalo to na přerovský tlak v závěru, výborně chytající Dolejš ale za svá záda další gól nepustil.

V prodloužení se dvakrát zaskvěl také Michal Postava a rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem byl hostující Střondala a Poruba tak brala bonusový bod.

Zubři stále drží pozici v elitní šestce tabulky, náskok na sedmý Zlín se však ztenčil na rozdíl šesti bodů. Již ve středu Přerov zajíždí na led Kolína.

Fotbalisté 1. FC Viktorie Přerov v přípravném utkání proti FK Brodek u Přerova na umělém trávníku v Holici.
Brodek (zatím) bez hráčů? Natrénováno mám nejvíc já, štve trenéra Chudu

HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba 2:3sn (1:2, 0:0, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Süss (Pechanec, Krisl), 45. Jakub Svoboda (Krisl, Indrák) – 16. Hrníčko (Klimíček, Vachovec), 18. Hrníčko (Christov, Střondala), rozhodující nájezd Střondala. Rozhodčí: Grygera, Rapák – Kučera, Thuma. Vyloučení: 4:9. Využití: 1:1. Diváci: 942.

Přerov: Postava – Kudělka, Černý, Chroboček, Němec, Ševčík, Krisl, Bystroň – Süss, Pechanec, Březina – Okál, Ministr, Doležal – Jakub Svoboda, Kratochvil, Indrák – Jan Svoboda, Macuh, Goiš. Trenéři: R. Svoboda a Dočkal.

Poruba: Dolejš – Voráček, Urbanec, Lemcke, Doudera, Sedlák, Klimíček – Karafiát, Vachovec, Gřeš – Berisha, Pšurný, Bernovský – Hrníčko, Střondala, Christov – Häring, Toman, Brodek. Trenér: Režnar.