Rozhovor

* Po třech letech jste nastoupil na olomouckém ledu v dresu Kohoutů. Jaký to byl pocit?

Určitě jsem se po těch letech těšil zpátky. Škoda, že to dopadlo takhle. Ale je to těžký led, je to příprava. Jsme v takové té těžké přípravě, takže se to ani nedá hodnotit, protože se teprve zkouší různé varianty. Akorát škoda, že byl špatný led. Kdyby byl lepší, tak si myslím, že jsme na tom byli bruslařsky i technicky líp. Takže bychom je přehráli.

* Na dresu máte opět kapitánské céčko. Bude vám patřit i v sezoně?

No, nevím, jestli v sezoně. Zatím na tu přípravu homám, takže uvidíme, jestli to zůstane i takhle dál.

* Má proběhnout v kabině volba?

To nevím, netuším. Asi to vypadá, že ho budu mít celou sezonu.

* Kapitána určili trenéři, nebo hráči?

Trenéři.

* Máte za sebou tři přípravné zápasy. Jak vidíte sílu Olomouce?

Myslím si, že tady jsou určitě pozitivní věci. Jak jsem říkal, jsme v těžké přípravě. Těžko se to hodnotí. Mámetoho hodně v nohách, ale po té hokejové stránce jsou tam dobré věci. Těžko se realizují, buď je špatný led, nebo nohy nejedou. Hokejově je to ale určitě dobrý.

* Proti Šumperku se hrál poměrně agresivní hokej.

Určitě. Jak s Prostějovem, tak s Šumperkem to jsou derby. Bude to vypjaté, budou to nervy, budou to souboje. Ty zápasy budou vyrovnané a určitě nervózní.

* Jaké, po návratu z Brna, pozorujete změny v Moře?


To se těžko hodnotí. VBrně je to hodně na vzestupu. Je to klub, který hraje o špičku a chce postoupit do extraligy. Olomouci loni nevyšla sezona, ale určitě to není mančaft, který patří na poslední místo ligy. Ambice jsou tady trošku jiné, než v Brně. Je tady základ play-off, kdežto v Brně jsou cíle samozřejmě vyšší, postupové.

* Spíše jsem měl na mysli změny z období, kdy jste v Olomouci hrál před třemi lety, a současností?

Jsou to tři roky. Kádr se obměnil. Tady snad zůstal, co si pamatuji, Milan Ministr a Petr Žajgla. Došlo k velké obměně, přišlo hodně mladších hráčů. Myslím si, že kvalitních. Mančaft je určitě kvalitnější než před třemi lety.

* Po zdravotní stránce jste v pořádku?


Ještě to není na sto procent. Ale věřím, že do září se to dá do kupy.