Rok Macuh v 62. minutě fauloval unikajícího Kristiána Pospíšila. Sám postižený si vzal na starosti trestné střílení, při němž si položil Konráda a skóroval.

Domácí slavili, jenže předčasně. Konrád si holí lehce sáhl do Pospíšilovy stahovačky, čímž nájezd přerušil a branka tak nemohla platit, což potvrdilo video.

Mora však zmrtvýchvstání v prodloužení nevyužila. Vzápětí totiž vyfasoval dvě minuty za podrážení Ondrušek a Kometa výhodu čtyř proti třem zužitkovala, když přesně pálil Jan Sčotka.

„Myslím, že jsme dneska odehráli výborný zápas, kluci podali výborný výkon. Samozřejmě máme jenom bod, ale na tom výkonu můžeme stavět,“ řekl po utkání trenér Mory Jan Tomajko.

Junioři Mladých Draků Šumperk v divokém zápase porazili vedoucí Techniku Brno.

Nedisciplinovanost, dá se říct, v Brně kohouty potopila. Kometa totiž využila v utkání dvě přesilovky, tu druhou za stavu 1:2 Daniel Gazda. Ten potrestal faul Macuha a následné vyhození kotouče Sirotou mimo hru při dlouhé početní výhodě pět na tři.

„Škoda, že jsme neudrželi vedení 2:1, ale hráči podali bojovný výkon, bojovali až do konce. My takhle potřebujeme pokračovat dál,“ měl jasno Tomajko.

Jinak se hrálo vyrovnané utkání, ve kterém do 37. minutě dominovali oba brankáři. Pak už ale Konrád nemohl nic dělat s dorážkou Adama Zbořila. Hanáci však za dvě minuty odpověděli zásluhou parádní dělovky Lukáše Kucsery.

Ve třetí třetině nejprve nastřelil tyč Pospíšil, pak ale vyrobili Brňané obrovskou chybu v rozehrávce, kterou potrestal Kunc po druhé přesné asistenci Anděla.

Nadějné vedení by dobře hrající Mora dost možná udržela, nebýt vyloučení…

„Minule jsme třeba udělali tři body s Plzní, ale dneska jsme hráli určitě lépe,“ byl s výkonem spokojen Tomajko.

Olomoučtí se tak po domácí výhře nad Plzní mohou chlácholit alespoň získaným bodem, v pátek je čeká domácí atraktivní bitva s Hradcem Králové.

HC Kometa Brno – HC Olomouc 3:2p (0:0, 1:1, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 37. Zbořil (Ďaloga, Kohout), 54. Gazda (Holík, Moses), 64. Ščotka – 39. Kucsera (Anděl, Sirota), 49. Kunc (Anděl, Kucsera). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Axman, Blažek. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváci: 6 708.

Brno: Furch – Lintuniemi, Ščotka, Kučeřík, Holland, Ďaloga, Gazda, Zahradníček – Pospíšil, Cingel, Moses – Kohout, Marcinko, Zbořil – Zaťovič, Holík, Flek – Okál, Zembol, Jenyš. Trenéři: Modrý, Otoupalík a Horáček.

Olomouc: Konrád – Ondrušek, Řezníček, Sirota, Rutar, Švrček, Škůrek, Černý – Navrátil, Knotek, Bambula – Chmielewski, Macuh, Klimek – Kusko, P. Musil, Orsava – Kunc, Anděl, Kucsera. Trenéři: Tomajko a Petrovický.