Před početnou diváckou kulisou však souboj s brněnskou Technikou podle svých představ nezvládli.

Meo v utkání dvakrát vedlo, ale soupeř vždy dokázal srovnat krok a o své výhře rozhodl dokonce při vlastním oslabení.

Domácí se od úvodních minut tlačili do útoku, ale ani Technika nezahálela. Brankáře Chvátala vyzkoušel Čech a na druhé straně prověřil Láníčkovu pozornost Hruška.

V sedmé minutě Zubři dostali možnost přesilové hry. Hanákův pokus sice branku hostů minul, ale Faltýnkův projektil od modré si už cestu do sítě našel - 1:0. Obranu Techniky zaměstnalo i duo Sprušil - Ditrich.

Druhý jmenovaný byl posléze vyloučen za faul, a tak i soupeř si vyzkoušel hru v početní výhodě. Přerovští však díky výbornému napadání nepustili soupeře na dlouhou dobu do pásma.

Brno výrazněji zahrozilo v 11. minutě, kdy se na zteč domácí branky vydala dvojice Šebků. Láníček si však v nepřehledné situaci poradil. Pavel Rajnoha se pokoušel využít zakrytého výhledu Chvátala, ale jeho slibný pokus nakonec skončil jen na betonu gólmana.

V sedmnácté minutě Sprušil hledal najíždějícího K. Rajnohu, ten však přihrávku nezachytil a obral se tak o možnost jít do brejku. Hostům se povedlo vysunutí hráče lépe, Martináka však skvěle vychytal Láníček.

Technika se ale dočkala. Obránce Rajnoha byl oceněn za vysokou hůl čtyřminutovým trestem a přesilovou hru využil díky důrazu v brankovišti Dostál - 1:1.

První velká šance druhé dvacetiminutovky byla domácí. Hanákovu střelu Chvátal neudržel, ale ke smůle Zubrů u levé tyčky nikdo nebyl. Tentýž hráč se pokoušel zanedlouho vybídnout do šance Ruska, toho však obránci Techniky dokázali odstavit.

Ve 25. minutě to vřelo před Láníčkem. Dostálovu střelu nedokázala přerovská jednička ztlumit a poskakující puk v brankovišti musel odpálit až jeden ze spoluhráčů.

Nebezpečný pokus na Láníčka vyslal i Sedláček, domácí gólman ale vše řešil lapačkou. Technika si výborným pohybem vytvářela prostor a rovněž také střelecké příležitosti. V polovině utkání přišly dvě velké šance hostů.

Konečnou stopku jim ale vystavil Láníček, který nejprve vychytal Korotvičku a posléze i dorážejícího Mráze. Meo se probudilo díky závaru, který si vytvořila Sprušilova formace. Hosté celou situaci museli řešit až faulem.

Zubři dlouho drželi puk a při signalizované výhodě ještě stačili zahrozit Hruškou a navíc se dočkali i gólu. Ditrich naservíroval kotouč Friebovi a ten mazácky blafákem nedal Chvátalovi šanci - 2:1.

Hosté se vrátili do zápasu poněkud šťastným gólem. Halouzkovo nahození tečoval nejspíš i nechtěně Martinák a rázem bylo vyrovnáno. Závěrečná minuta byla v moci přerovského celku.

Sprušilovi nechybělo mnoho, aby dopravil do sítě vyražený puk. V úvodní minutě třetí třetiny se do zajímavé šance dostal Šťastný, ale Chvátalova lapačka byla na místě. Stejný cíl našel i Palův pokus.

Přerovský bek se během krátké doby dostal hned ke dvěma nebezpečným střelám, gólman však zůstal nepřekonán. Ve 43. minutě měl s Martinákovou střelou práci Láníček.

Za dvě minuty dostal Přerov po faulu na Sprušila další přesilovku, ale tu odehrál velice špatně. Soupeř se paradoxně dostal do dvou brejků a jeden z nich využil.

Daňo ještě proti Láníčkovi selhal, ale Šurek již úspěšný byl - 2:3. Čas neúprosně plynul a domácí trenéři se rozhodli dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby odvolat Láníčka. I přes několik pokusů se už Zubři vyrovnání nedočkali a museli spolknout hořkou porážku.

HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 6:45 Faltýnek (Rusek), 35:04 Frieb (Ditrich) - 19:17 Dostál, 38:14 Martinák (Halouska), 46:06 Šurek (J. Hruška).

Diváci: 2900. Stav série: 0:1.

Sestava: Láníček - Novák, Faltýnek, P. Hruška, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Ditrich, Sprušil, K. Rajnoha, Šťastný, Rak, Frieb, Chlup, Čech, Kupec.

„První třetina byla dobrá, pak jsme se ale dostali trošku pod tlak a nestíhali jsme. Musím však soupeři pogratulovat bylo to pěkné utkání. Máme v nohách dva zápasy navíc, což se dnes projevilo. Musíme se snažit hrát více od obrany a dotáhnout příští utkání do vítězného konce,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér přerovského celku.