Přerov -(FOTOGALRIE) Po dlouhých sedmi letech se v pátek 21. březnapřerovští hokejisté představili ve finále 2. ligy.

22.3.2008

První finálové utkání Zubři doma prohráli.Foto: DENÍK/David Klein

Před početnou diváckou kulisou však souboj s brněnskou Technikou podle svých představ nezvládli.

Meo v utkání dvakrát vedlo, ale soupeř vždy dokázal srovnat krok a o své výhře rozhodl dokonce při vlastním oslabení.

Domácí se od úvodních minut tlačili do útoku, ale ani Technika nezahálela. Brankáře Chvátala vyzkoušel Čech a na druhé straně prověřil Láníčkovu pozornost Hruška.

V sedmé minutě Zubři dostali možnost přesilové hry. Hanákův pokus sice branku hostů minul, ale Faltýnkův projektil od modré si už cestu do sítě našel - 1:0. Obranu Techniky zaměstnalo i duo Sprušil - Ditrich.

Druhý jmenovaný byl posléze vyloučen za faul, a tak i soupeř si vyzkoušel hru v početní výhodě. Přerovští však díky výbornému napadání nepustili soupeře na dlouhou dobu do pásma.

Brno výrazněji zahrozilo v 11. minutě, kdy se na zteč domácí branky vydala dvojice Šebků. Láníček si však v nepřehledné situaci poradil. Pavel Rajnoha se pokoušel využít zakrytého výhledu Chvátala, ale jeho slibný pokus nakonec skončil jen na betonu gólmana.

V sedmnácté minutě Sprušil hledal najíždějícího K. Rajnohu, ten však přihrávku nezachytil a obral se tak o možnost jít do brejku. Hostům se povedlo vysunutí hráče lépe, Martináka však skvěle vychytal Láníček.

Technika se ale dočkala. Obránce Rajnoha byl oceněn za vysokou hůl čtyřminutovým trestem a přesilovou hru využil díky důrazu v brankovišti Dostál - 1:1.

První velká šance druhé dvacetiminutovky byla domácí. Hanákovu střelu Chvátal neudržel, ale ke smůle Zubrů u levé tyčky nikdo nebyl. Tentýž hráč se pokoušel zanedlouho vybídnout do šance Ruska, toho však obránci Techniky dokázali odstavit.

Ve 25. minutě to vřelo před Láníčkem. Dostálovu střelu nedokázala přerovská jednička ztlumit a poskakující puk v brankovišti musel odpálit až jeden ze spoluhráčů.

Nebezpečný pokus na Láníčka vyslal i Sedláček, domácí gólman ale vše řešil lapačkou. Technika si výborným pohybem vytvářela prostor a rovněž také střelecké příležitosti. V polovině utkání přišly dvě velké šance hostů.

Konečnou stopku jim ale vystavil Láníček, který nejprve vychytal Korotvičku a posléze i dorážejícího Mráze. Meo se probudilo díky závaru, který si vytvořila Sprušilova formace. Hosté celou situaci museli řešit až faulem.

Zubři dlouho drželi puk a při signalizované výhodě ještě stačili zahrozit Hruškou a navíc se dočkali i gólu. Ditrich naservíroval kotouč Friebovi a ten mazácky blafákem nedal Chvátalovi šanci - 2:1.

Hosté se vrátili do zápasu poněkud šťastným gólem. Halouzkovo nahození tečoval nejspíš i nechtěně Martinák a rázem bylo vyrovnáno. Závěrečná minuta byla v moci přerovského celku.

Sprušilovi nechybělo mnoho, aby dopravil do sítě vyražený puk. V úvodní minutě třetí třetiny se do zajímavé šance dostal Šťastný, ale Chvátalova lapačka byla na místě. Stejný cíl našel i Palův pokus.

Přerovský bek se během krátké doby dostal hned ke dvěma nebezpečným střelám, gólman však zůstal nepřekonán. Ve 43. minutě měl s Martinákovou střelou práci Láníček.

Za dvě minuty dostal Přerov po faulu na Sprušila další přesilovku, ale tu odehrál velice špatně. Soupeř se paradoxně dostal do dvou brejků a jeden z nich využil.

Daňo ještě proti Láníčkovi selhal, ale Šurek již úspěšný byl - 2:3. Čas neúprosně plynul a domácí trenéři se rozhodli dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby odvolat Láníčka. I přes několik pokusů se už Zubři vyrovnání nedočkali a museli spolknout hořkou porážku.

HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 6:45 Faltýnek (Rusek), 35:04 Frieb (Ditrich) - 19:17 Dostál, 38:14 Martinák (Halouska), 46:06 Šurek (J. Hruška).

Diváci: 2900. Stav série: 0:1.

Sestava: Láníček - Novák, Faltýnek, P. Hruška, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Ditrich, Sprušil, K. Rajnoha, Šťastný, Rak, Frieb, Chlup, Čech, Kupec.

„První třetina byla dobrá, pak jsme se ale dostali trošku pod tlak a nestíhali jsme. Musím však soupeři pogratulovat bylo to pěkné utkání. Máme v nohách dva zápasy navíc, což se dnes projevilo. Musíme se snažit hrát více od obrany a dotáhnout příští utkání do vítězného konce,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér přerovského celku.

Autor: Jaroslav Pazdera

22.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební klempíři 21 000 Kč Stavební klempíři Klempíř - izolatér. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Náplň práce:, technické izolace potrubí a nádrží; provádění střech (rovných i šikmých), , Požadujeme:, Řidičský průkaz sk.B, , Nabízíme:, stravenky, , Zájemci se mohou hlásit:, - telefonicky (pondělí až pátek 06,00 - 15,00hod.) na čísle +420 603 526 173 - pan Karel Hradil. Pracoviště: Karel hradil, Budovatelů, č.p. 239, 750 02 Přerov 2. Informace: Karel Hradil, +420 603 526 173. Ostatní - Mechanici a opraváři jízdních kol a příbuzní 18 000 Kč Mechanici a opraváři jízdních kol a příbuzní pracovníci Sportovní servisní technik - prodavač/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce:, servis kol (lyží); prodej; komunikace se zákazníkem a vyřizování objednávek, , Požadavky:, manuální zručnost při skládání, servisu a opravách jízdních kol, , Nabízíme:, zaměstnanecké slevy; bonusy, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - pana Jaroslava Janků:, - POUZE OSOBNĚ na adrese: Markéta Janků, JANKUSPORT, Sokolská č.p. 734/28, 750 02 Přerov 2. Pracoviště: Markéta janků - pracoviště přerov, Sokolská, č.p. 734, 750 02 Přerov 2. Informace: Markéta Janků, . Výroba - Výroba Pomocní dělníci ve výrobě 17 000 Kč Pomocní dělníci ve výrobě Pomocní dělníci ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky:, manuální zručnost; fyzická zdatnost (zvedání břemen o vyšší hmotnosti, nad 15kg); řidičský průkaz sk. C - vítán, , Zájemci se mohou hlásit u kontaktní osoby - Bc. Michaela Sekerová:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: michaela.sekerova@agras.cz;, - telefonicky na čísle 739 481 901;, - osobně (Po - Pá 07,00 - 08,00hod.) na adrese místa výkonu práce, , Místo výkonu práce: AGRAS Želatovice, a.s., Želatovice č.p. 203, 751 16 Želatovice. Pracoviště: Agras želatovice, a.s., 751 16 Želatovice. Informace: Michaela Sekerová, +420 739 481 901. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 35 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidič/ka mezinárodní kamionové dopravy. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Požadavky:, řidičský průkaz CE, platné doklady řidiče MKD dle zákonů, praxe v řízení CE min. 2 roky, flexibilita, spolehlivost, , Nabízíme:, cestovní pojištění, školení ADR, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: jana.zahradnikova@omega.gcatrans.com. Pracoviště: Omega servis holding a.s., 751 16 Želatovice. Informace: Jana Zahradníková, +420 581 299 523.

Fotbalisté Želatovic (v pruhovaném) v derby s Tatranem Všechovice. Foto: Pavel Hrdlička
10

Gólman Želatovic sám vyrovnal! Všechovice pak vychytal v penaltách

Vyberte gól kola

Vyberte GÓL 14. kola! Tady jsou nejhezčí trefy Krajského přeboru

Oslabené Cementáře přejel plzeňský válec

FOTOGALERIE / Bez gólmana Kučerky, nejlepšího střelce Indráka či výrazné letní posily Mlotka utrpěli hraničtí házenkáři na palubovce elitního extraligového celku z Plzně nejvyšší porážku sezony.