Přerov -(FOTOGALRIE) Po dlouhých sedmi letech se v pátek 21. březnapřerovští hokejisté představili ve finále 2. ligy.

22.3.2008

První finálové utkání Zubři doma prohráli.Foto: DENÍK/David Klein

Před početnou diváckou kulisou však souboj s brněnskou Technikou podle svých představ nezvládli.

Meo v utkání dvakrát vedlo, ale soupeř vždy dokázal srovnat krok a o své výhře rozhodl dokonce při vlastním oslabení.

Domácí se od úvodních minut tlačili do útoku, ale ani Technika nezahálela. Brankáře Chvátala vyzkoušel Čech a na druhé straně prověřil Láníčkovu pozornost Hruška.

V sedmé minutě Zubři dostali možnost přesilové hry. Hanákův pokus sice branku hostů minul, ale Faltýnkův projektil od modré si už cestu do sítě našel - 1:0. Obranu Techniky zaměstnalo i duo Sprušil - Ditrich.

Druhý jmenovaný byl posléze vyloučen za faul, a tak i soupeř si vyzkoušel hru v početní výhodě. Přerovští však díky výbornému napadání nepustili soupeře na dlouhou dobu do pásma.

Brno výrazněji zahrozilo v 11. minutě, kdy se na zteč domácí branky vydala dvojice Šebků. Láníček si však v nepřehledné situaci poradil. Pavel Rajnoha se pokoušel využít zakrytého výhledu Chvátala, ale jeho slibný pokus nakonec skončil jen na betonu gólmana.

V sedmnácté minutě Sprušil hledal najíždějícího K. Rajnohu, ten však přihrávku nezachytil a obral se tak o možnost jít do brejku. Hostům se povedlo vysunutí hráče lépe, Martináka však skvěle vychytal Láníček.

Technika se ale dočkala. Obránce Rajnoha byl oceněn za vysokou hůl čtyřminutovým trestem a přesilovou hru využil díky důrazu v brankovišti Dostál - 1:1.

První velká šance druhé dvacetiminutovky byla domácí. Hanákovu střelu Chvátal neudržel, ale ke smůle Zubrů u levé tyčky nikdo nebyl. Tentýž hráč se pokoušel zanedlouho vybídnout do šance Ruska, toho však obránci Techniky dokázali odstavit.

Ve 25. minutě to vřelo před Láníčkem. Dostálovu střelu nedokázala přerovská jednička ztlumit a poskakující puk v brankovišti musel odpálit až jeden ze spoluhráčů.

Nebezpečný pokus na Láníčka vyslal i Sedláček, domácí gólman ale vše řešil lapačkou. Technika si výborným pohybem vytvářela prostor a rovněž také střelecké příležitosti. V polovině utkání přišly dvě velké šance hostů.

Konečnou stopku jim ale vystavil Láníček, který nejprve vychytal Korotvičku a posléze i dorážejícího Mráze. Meo se probudilo díky závaru, který si vytvořila Sprušilova formace. Hosté celou situaci museli řešit až faulem.

Zubři dlouho drželi puk a při signalizované výhodě ještě stačili zahrozit Hruškou a navíc se dočkali i gólu. Ditrich naservíroval kotouč Friebovi a ten mazácky blafákem nedal Chvátalovi šanci - 2:1.

Hosté se vrátili do zápasu poněkud šťastným gólem. Halouzkovo nahození tečoval nejspíš i nechtěně Martinák a rázem bylo vyrovnáno. Závěrečná minuta byla v moci přerovského celku.

Sprušilovi nechybělo mnoho, aby dopravil do sítě vyražený puk. V úvodní minutě třetí třetiny se do zajímavé šance dostal Šťastný, ale Chvátalova lapačka byla na místě. Stejný cíl našel i Palův pokus.

Přerovský bek se během krátké doby dostal hned ke dvěma nebezpečným střelám, gólman však zůstal nepřekonán. Ve 43. minutě měl s Martinákovou střelou práci Láníček.

Za dvě minuty dostal Přerov po faulu na Sprušila další přesilovku, ale tu odehrál velice špatně. Soupeř se paradoxně dostal do dvou brejků a jeden z nich využil.

Daňo ještě proti Láníčkovi selhal, ale Šurek již úspěšný byl - 2:3. Čas neúprosně plynul a domácí trenéři se rozhodli dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby odvolat Láníčka. I přes několik pokusů se už Zubři vyrovnání nedočkali a museli spolknout hořkou porážku.

HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 6:45 Faltýnek (Rusek), 35:04 Frieb (Ditrich) - 19:17 Dostál, 38:14 Martinák (Halouska), 46:06 Šurek (J. Hruška).

Diváci: 2900. Stav série: 0:1.

Sestava: Láníček - Novák, Faltýnek, P. Hruška, Pala, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Ditrich, Sprušil, K. Rajnoha, Šťastný, Rak, Frieb, Chlup, Čech, Kupec.

„První třetina byla dobrá, pak jsme se ale dostali trošku pod tlak a nestíhali jsme. Musím však soupeři pogratulovat bylo to pěkné utkání. Máme v nohách dva zápasy navíc, což se dnes projevilo. Musíme se snažit hrát více od obrany a dotáhnout příští utkání do vítězného konce,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér přerovského celku.

Autor: Jaroslav Pazdera

22.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci ostatních výrobků Operátor výroby. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 16400 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: agentura@sksbu.cz;, - osobně v kanceláři SKS Business Unit s.r.o., Jiráskova 116, 753 01 Hranice 1, , Místo výkonu práce: Shin Heung CZ s.r.o., Olomoucká 306, 753 01 Hranice. Pracoviště: Sks business unit s.r.o. - pracoviště hranice, olomoucká, Olomoucká, č.p. 306, 753 01 Hranice 1. Informace: Tomáš Hampl, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 8 000 Kč

Číšníci a servírky Servírka/číšník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zájemci se mohou hlásit u Ing. Pavla Krejčiříka:, - zasláním životopisu (CV) na email:krejcirikpavel@seznam.cz;, - telefonicky na čísle 608 866 229;, - osobně: Penzion Fantasy, Loučská 227/2, Lipník n.B., pondělí - pátek 8,00 - 10,00 hod.. Pracoviště: Ing. pavel krejčiřík, Loučská, č.p. 227, 751 31 Lipník nad Bečvou. Informace: Pavel Krejčiřík, +420 608 866 229.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 1. stupni základních škol (kromě v přípravných třídách základních škol) Učitel/ka 1 stupně základní školy. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o práci v malotřídní základní škole., , Požadavky:, Kvalifikace podle zákona o pedagogických pracovnících pro výuku na 1. stupni ZŠ je nutnou podmínkou. Žádoucí jsou znalost anglického jazyka, pedagogické nadšení a touha tvořit školu. , , Nabízíme:, podnikové stravování, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu (CV) na e-mail: starostka@jezernice.cz;, - telefonicky na čísle 606 721 369 - paní Pavla Jochcová, starostka obce. Pracoviště: Základní škola jezernice, okres přerov, příspěvková organizace, 751 31 Lipník nad Bečvou. Informace: Pavla Jochcová, +420 606 721 369.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 35 000 Kč

Specialisté analytici rozborů, studií, racionalizace výroby Samostatný technolog - Vedoucí úseku řízení a kontroly jakosti - Obchodní ředitel. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nástup možný IHNED., , Náplň práce, odpovídá za chod úseku přípravy výroby a řídí činnost úseku řízení a kontroly jakosti; zajišťuje technickou dokumentaci výrobků, zpracovává podnikové normy a technické podmínky, spotřební normy výrobků, včetně zadávání do PC v systému výroba; zpracovává technologické předpisy a receptury; provádí zajištění, odzkoušení a případné zavedení do výroby přísad a příměsí do betonu; zajišťuje zkoušení výrobků dle Kontrolního a zkušebního plánu; podílí se na reklamační činnosti v oblasti kvality ve vztahu k dodavatelům i odběratelům; zpracovává výrobkovou výkresovou dokumentaci v autocadu., , Požadavky:, VŠ vzdělání technického směru; znalost cizího jazyka vítána; zodpovědnost, poctivost, trestní rejstřík bez záznamu; řidičský průkaz sk. B; uživatelskou znalost práce na PC, pokročilá znalost MS Office, Internetu., , Nabízíme:, samostatná a zodpovědná práce, 25 dnů dovolené, příspěvek na obědy, služební telefon, příjemné pracovní prostředí, prodloužení pracovního poměru, , Zájemci se mohou hlásit:, - zasláním životopisu na e-mail: anna.kunova@betonika.cz. Pracoviště: Betonika spol. s r.o., 751 01 Tovačov. Informace: Anna Kunová, +420 581 706 423.