Po dobře sehraném, ale přesto nevítězném utkání s týmem Tondachu tak už hráči Bears chtěli urvat první body a optimisticky vzhlíželi k dvou zápasovému víkendu.

Co nevyšlo v pátek, to se konečně podařilo v neděli.

UAX Nový Jičín – Bears Hranice 8:5

Utkání začalo ve svižném tempu a vyrovnaná hra se přelévala nahoru a dolů, s šancemi na obou stranách. Přesto hráči Bears nedokázali zlomit své prokletí prvních třetin a po vyrovnané úvodní části prohrávali 2:0.

V druhé třetině se začali více prosazovat i hráči Bears. Po zásazích Posada a Smýkala, mezi kterými se podařilo rozvlnit síť branky i hráčům Nového Jičína byl tedy stav 3:2. V závěru druhého dějství tlak Bears zesílil. Bohužel snaha o vyrovnání končila u gólmana domácích. A tak místo vyrovnání přišla rána na straně druhé.

Do vlastní sítě se totiž nešťastně trefil kapitán Medvědů Petr Burian. Do závěrečné třetiny už nastoupili Bears s otevřenou obranou a vrhli všechny síly do útoku. Taktika přinesla celou řadu gólů. Podruhé se mezi střelce zapsal Smýkal a po individuální akci i obránce Pavel Burian.

Pátý zásah svého týmu přidal Lipš. Ovšem do otevřené obrany se prosadili i hráči UAXu a jelikož se počítají i góly šťastné, zastavilo se skóre utkání na stavu 8:5 v neprospěch Bears. Ti si tak vypili kalich hořkosti až do dna.

„Dnes se nám opět podařilo odehrát dobré utkání a více jak půl zápasu jsme mohli myslet na vítězství. Bohužel vše zlomil můj vlastní gól na konci druhé třetiny. Jen jsem se snažil odehrát puk od naší brány a netrefil ho tak, jak jsem chtěl. Teď s tím už nic bohužel nenadělám. Místo 3:3 to bylo 2:4. Musíme se pokusit v neděli odehrát náš další zápas se stejným nasazení a doufat, že se štěstí také už jednou přikloní na naši stranu,“ okomentoval zápas kapitán Bears Petr Burian.

Góly Bears: Smýkal 2, Posad 1, Pavel Burian 1, Lipš 1

Po smolném pátku odjíždělo mužstvo Bears v nedělní podvečer ke svému dalšímu utkání pouze v devíti hráčích. Tým totiž oslabily zranění a nemoci. Jak se posléze ukázalo, celek Olšovce měl stejný problém a jejich sestava čítala také pouhých devět hráčů. Dalo se tedy čekat vyrovnané a dramatické utkání. A to se také potvrdilo.

Olšovec – Bears Hranice 3:5

Hraničtí kvůli problémy se sestavou museli rozházet klasické složení útoků a do brány se postavil nově Lipš. Jak se ukázalo, nemělo to na hru Bears zásadní vliv. Úvod utkání se nesl ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách.

Oba gólmani si však drželi výbornými zákroky čistá konta. To ovšem přestalo platit po akci Petra Buriana, který vybojoval puk v útočné třetině a v pádu zadovkou našel najíždějícího Smýkala, který jel sám na bránu. Následoval perfektní blafák a gól. Domácí zbraně nesložili a ještě do konce první třetiny se jim po tvrdé střele z kruhů podařilo vyrovnat.

Začátek druhé třetiny se hrál pod taktovkou hráčů Olšovce. Po střele od modré dorážel olšovecký Navrátil a za pár minut se zakončení protiútoku opět tvrdou střelou ukázalo jako správné řešení dané situace.

Před druhou sirénou se však prosadil tečí ještě hranický Říman, který svou první trefou v sezoně určil skóre po dvou třetinách na 3:2. Třetí dějství začali aktivněji hráči Bears. Snaha vyrovnat se brzy vyplatila.

Domácí totiž zapomněli před bránou na Ličmana, který měl po přihrávce zpoza brány od Buriana spoustu času. Počkal si, co gólman udělá a skóroval. V půlce závěrečné třetiny se odhodlal ve vlastním oslabení k sólu přes půl hřiště obránce Auda. K překvapení hráčů Olšovce svou akci dotáhl až do úplného konce, když střela skončila pod horní tyčkou.

Bears se tak podařil obrat z 1:3 na 4:3 a vše se schylovalo k dramatické koncovce. Tři minuty před koncem se dostali Bears do přečíslení. Puk rychle putoval po ose Částečka, Burian a střílející Smýkal, jehož střelu brankář udržel před čárou jen s velkými obtížemi. Na následnou dorážku Ličmana už ale domácí gólman neměl nárok.

Podruhé skórující Ličman tím definitivně zlomil snahu olšoveckých o zvrat. V samotném závěru ještě promarnil samostatný nájezd Burian a výborně hrající Rosťa Chytil po pohledné akci jen těsně minul šibenici. Přesto Bears konečně dospěli k letošní premiérové výhře.

„Dnes jsme konečně potvrdili naši zlepšující se hru i výsledkově a po smolně prohraných utkáních konečně vyhráli. Musíme těžit z naší rychlosti, což se nám dnes povedlo a po rychlých akcích a kombinacích jsme se dostávali do šancí, které jsme dokázali také proměnit. Taky to štěstí se k nám konečně trochu přiklonilo. Takže spokojenost,“ pochvaloval si dvougólový střelec Ličman.

Góly Bears: Ličman 2, Smýkal 1, Auda 1, Říman 1