Domácím Bobrům vyšel úvod zápasu a to nakonec rozhodlo o první porážce Zubrů v tomto vzájemném klání.

Valaši si vytyčili metu vrátit sérii zpět do Přerova a první krok v podobě výhry jim vyšel. K úspěchu je nasměroval již v první minutě kapitán Tesařík, který potvrdil svou aktuální formu.

Zubry poslala na čas do kolen trefa Dvořáka, jenž využil nabídnutou početní výhodu. Druhá dvacetiminutovka byla ze strany Přerova lepší. Větší aktivita přinesla branku Raka a Meo bylo zpátky ve hře.

Šance byly k vidění na obou stranách, ale skóre se dlouho neměnilo. Těsné vedení domácího celku nakonec v závěru donutilo trenérskou dvojici Svoboda - Václavíček k poslednímu možnému taktickému manévru.

V power-play však přišel třetí úder. Bobři tak pojistili svou výhru a snížili stav série na 1:2. Branky: 0:52 Tesařík, 5:53 Dvořák, 59:59 Matějný - 26:49 Rak.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0 )

„Samotné utkání bylo z naší strany dobré, kluci bojovali, ale trošku jsme zaspali začátek, kdy jsme dostali rychlý gól. Vzápětí nás navíc rozhodčí poslal do třech. Při oslabení jsme podruhé inkasovali. Posléze se hra trošku vyrovnala, dokázali jsme i snížit, ale na konci utkání se nám nepodařilo proměnit klíčovou šanci, což bylo rozhodující,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

„Zatím jsme hráli na čtyři útoky a šest obránců, pokusíme se to nějak zredukovat, aby hráči byli víc vytížení. Musíme však hrát při plném počtu hráčů na ledě. Tady by mohl být klíč k případnému úspěchu,“dodal kouč.

Další utkání na ledě soupeře je na programu už dnes - ve středu 5. března od 18 hodin.

Jaroslav Pazdera