O událostech, které se zrodily v průběhu základní části, jsme si krátce povídali s Vladislavem Chytilem, hlavním koučem přerovských juniorů.

ROZHOVOR

Podařilo se vám splnit předsezonní plány a postoupili jste do finálové skupiny, takže vládne spokojenost?

Myslím si, že družstvo dosáhlo v dané situaci maxima, vzhledem ke všem problémům, horšímu začátku soutěže a také brankářským změnám.

Týmu v úvodu sezony chyběla tvůrčí osobnost. Teprve s příchodem útočníka Marka Kundrátka se to zlepšilo. To byl přesně hráč, kterého jsme potřebovali. Pro soupeře nebezpečný, schopný střílet góly a vyburcovat tým.

Pomohlo i přeskupení jednotlivých formací a mančaft po změnách rozhodně ožil. Bohužel po dvou vítězných zápasech si útočník Kundrátek obnovil zranění kotníku a dalších šest zápasů musel vynechat.

Naštěstí se nám výborně rozchytal loňský dorostenec Petr Okáč, který se podílel velkou měrou na celkovém postupu do finálové skupiny.

Ostatní hráči nevybočovali z týmového pojetí. Hráli disciplinovaný hokej a pochopili, co se od nich chce. Problémy jsme však měli s koncovkou, zatímco soupeři nás trestali gólem téměř za každou chybu.

Oproti loňskému ročníku jsme měli hodně vyrovnané obě části soutěže se ziskem třinácti a čtrnácti bodů, což rozhodlo o našem postupu do finálové skupiny.

V některých zápasech vám pomohly i starty hráčů z A-týmu.

Určitě, především Vladimír Sedlář, který za nás odehrál 10 zápasů, z toho 7 vítězných. Uměl v dané situaci podržet puk, a to hlavně při hře v oslabení.

Filip Kupec odehrál 14 utkání a vstřelil v nich deset branek. Byl to velmi platný a bojovný útočník, ale také hodně často vylučovaný.

Kamil Rajnoha hrál ve třech zápasech a dva z nich byly vítězné. Dokázal svoji velkou sílu v koncovce a jeho dravé herní pojetímu pomohlo k tomu, že ho trenér Svoboda zařadil do základní sestavy A-týmu.

Všichni hráli na výjimku, protože jsou ročník 1987, a pomohli k důležitým bodům.

Sázeli jste i na hráče z extraligové juniorky Olomouce…

Nejdříve bych chtěl připomenout, že z přerovských odchovanců hrají extraligu juniorů v Olomouci hráči Menšík, Prinke, Mališka, Ryšánek a Prášek.

V Třinci pak nastupují reprezentanti dvacítky Tomáš Kundrátek a Hampl. V Kometě Brno dvojice Svoboda a Pospíšil. My jsme se dohodli pouze s útočníky Mališkou a Práškem.

Dále jsme využívali služeb obránců Vodáka ze Zlína a Andrášiho z Olomouce, odkud nám později vypomáhal i útočník Dostál.

U těchto hráčů jsme však byli omezeni, protože v jednom utkání mohou nastoupit pouze tři hráči na střídavý start. Všichni dobře zapadli do družstva, i když někteří z nich nebyli Top hráči. Splnili tak to, co jsme od nich s kolegou Petrem Dočkalem očekávali.

Jaké má tým v současné době cíle po postupu do finálové skupiny?

Já bych o nějakých cílech až tak nemluvil. Nyní máme k dispozici celkem 18 hráčů. Z toho jedenáct jich je ročník 1990, tedy prvoročáků.

Uvidíme v dalších zápasech, jak to budou zvládat. Z loňského ročníku se hodně zlepšili obránci Pírek a Jakub Ferenc.

Z útočníků především Vencel, Šteiner, Brumar, Klimecký, Holibka a Holík. Z prvoročáků hrají stabilně útočníci Čopák a Vládek. Velká škoda je zranění našich dvou obránců.

Hoferek je po operaci kolene a Brázda po operaci ramene. Do finálové části musejí všichni hráči pochopit, že jen z ofenzivního pojetí hry neuspějí.

Pořádný hokej bez kvalitní obrany produkovat nelze. Věřím, že tento tým odvede ve finálové osmičce výkony na dané hranici svých možností. Chtěli bychom samozřejmě v tabulce být co nejvýše.

Ale především chceme, aby hráči byli na každé utkání připraveni a dodrželi to, co se jim řekne.

Na závěr možná ještě trochu předčasná otázka. Přemýšlíte už o týmu na příští sezonu?

Pro příští sezonu by v Přerově mohl zůstat velmi kvalitní kádr. Otázkou ale je, kolik hráčů bude v Přerově pokračovat. Určitě bude o ně zájem z extraligových, ale i jiných klubů.

Obránce Juřenu máme dokonce v juniorské soutěži v Kanadě. Naopak se třeba může také stát, že senámněkdo do týmu vrátí.

O budoucnosti juniorů v Přerově budou rozhodovat i podmínky, které jim vytvoříme v rámci možností klubu a také perspektivy zařazení do A-týmu, abychom zúročili úsilí všech mládežnických trenérů HC ZUBR Přerov.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

Aleš Novotný