Domácí Zubři hnáni výborným publikem přitom utekli hrobníkovi z lopaty, když se jim v závěru poslední třetiny podařilo smazat dvoubrankové manko a tím se vrátit do zápasu.

Utkání posléze dospělo až k samostatným nájezdům, které opět rozhodl Pavel Hanák.

K prvnímu ohrožení branky se dostal hostující celek ve druhé minutě, kdy se Guldovu střelu pokoušel před Láníčkem tečovat Tomášek. Zubři zahrozili Jelínkem, který však svou šanci nezužitkoval.

V zajímavé pozici se ocitl Sprušil, jenž si vyjel zpoza branky před Šrámka, mezeru v jeho výstroji ale nenašel. V sedmnácté minutě se Meo dočkalo přesilové hry pěti proti třem.

Zubři se však nepřesnostmi připravili o možnost usazení v útočném pásmu. Více ze hry měli hosté. Po změně stran navíc museli čelit dvojnásobnému oslabení i domácí.

Na Láníčka nevyzrál Glabazňa a posléze ani Slabý. Daleko lépe se vedlo Skalošovi, který se ve 22. minutě radoval z gólu. Novému Jičínu radost ale dlouho nevydržela.

Po třiceti sekundách nabídnuté přesilovky se prosadil Faltýnek – 1:1. Zubři byli gólem povzbuzeni a aktivitou si zanedlouho vynutili další faul a půlminutovou výhodu dvou hráčů.

Šrámek však odolal pokusům Paly i Koláře. V sedmadvacáté minutě si v oslabení kousek štěstí vybral Láníček, kterého při pokusu Skaloše zachránila horní konstrukce branky.

Po 87 sekundách rozhodčí vyloučil ještě Ditricha a zubří trojice musela čelit náporu. Glabazňovi se však povedlo dopravil kotouč za záda přerovského gólmana – 1:2.

Z téhož oslabení mohl udeřit z brejku Sprušil, ale na gólmana nevyzrál. Druhá formace si vynutila pozornost i následný faul Tomáška.

Nabídnutou šanci od Jelínka zužitkoval Hanák a rázem bylo opět v hledišti veselo – 2:2. Přerov vstoupil do třetí dvacetiminutovku v početní výhodě. Šrámek neudržel Sprušilovu střelu a kutálející se puk dopravil do sítě Ditrich – 3:2.

Za necelé tři minuty však soupeř udeřil po brejku Andrýska. Hosty poslal zpět do vedení v přesilovce povedenou střelou Vašut. Andrýsek si vzápětí souboj s Láníčkem zopakoval, ale tentokrát neuspěl.

Meo muselo otevřít hru, čehož využil Glabazňa, který svůj únik v 56. minutě proměnil – 3:5. Se Zubry to vypadalo zle, ale bojovností šli úspěchu naproti.

Naději v zkřísil kontaktní gól Kamila Rajnohy v přesilové hře a když se v poslední dvouminutovce prosadil v power-play Hanák, euforie byla zpět – 5:5. Obrat mohl dokonat Ditrich, který se prosmýkl až k bráně, ale toužebný vedoucí gól nezajistil.

Normální hrací doba ani následné prodloužení nerozhodly, a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Na Čechovu trefu odpověděl Skaloš, ale to byla poslední radost hostů.

Vítěznou trefu z Nového Jičína totiž zopakoval Hanák a bouřlivé oslavy postupu do finále ligy mohly začít.

Lubomír Václavíček, asistent trenéra přerovských Zubrů, řekl: „Nebyl to výkon, na který jsme zvyklí. Jsme ale rádi, že kluci za stavu 3:5 nesložili zbraně a vybojovali nakonec postup, za to jim patří poděkování.

Nečekali jsme, že získáme venku oba zápasy. Hráči si nejspíš mysleli, že to už Nový Jičín vzdá a bohužel se přesvědčili, že soupeř je schopen bojovat do posledních sil.“

Pavel Hanák, střelec rozhodující branka, dodal: „Neměl jsem na zakončení žádnou taktiku. Vždy se rozmýšlím až těsně před gólmanem a dnes musím uznat, že jsem měl i štěstí. Celá série byla náročná, mají zkušený tým a hráli výborně. Všechny zápasy byly vyrovnané, jen jsme měli o kousek více štěstí a to rozhodlo.“

Ve finále Zubři narazí na Technikou Brno, která vyřadila Hodonín 3:0 na zápasy. První dvě utkání jsou na programu v pátek od 18 a v sobotu od 17 hodin na přerovském zimním stadionu. Přijďte se podívat na finále ligy a podpořit Meo na cestě za úspěchem.

HC Zubr Přerov – HC Gedos Nový Jičín 6:5 SN Třetiny: 0:0, 2:2, 3:3–0:0

Branky: 22:46 Faltýnek (P. Rajnoha), 38:47 Hanák (Jelínek), 41:17 Ditrich (Sprušil), 56:39 K. Rajnoha (Frieb), 58:26 Hanák (Rusek) rozhodující nájezd Hanák – 21:22 Skaloš (Glabazňa, Macháček), 27:59 Glabazňa (Macháček, Slabý), 44:07 Andrýsek (Lhotský), 48:53 Vašut (Slabý, Skaloš), 55:13 Glabazňa.

Vyloučení: 11:13. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Poměr střel: 46:35. Buly: 49:36. Diváci: 2100. Konečný stav série: 3:1

HC ZUBR Přerov: Láníček – Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš – Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Sprušil, Ditrich, K. Rajnoha, Rak, Čech, Šťastný, Frieb, Kupec.

TJ Gedos Nový Jičín: Šrámek – Slabý, Vašut, Uhlár, Macháček, Skaloš, Pokora, Hruškovský, Glabazňa, Kabeláč, M. Toman, Koloničný, Gulda, Tomášek, Škumát, Lhotský, Částečka, Andrýsek, R. Toman.