Zubrům se i podruhé povedlo dobýt tvrz Nového Jičína a jsou blízko finálového snu, který mohou zrealizovat už v pátek na domácím ledě!

Úterní triumf Přerova mohl být pro někoho překvapením, ale bojovnost zubřího komanda šla úspěchu naproti, což se potvrdilo i v tomto střetnutí.

Meofans vytvořili domácí atmosféru a vydatnou měrou pomohli svému celku na cestě za výhrou. Novojičínští sice vstoupili do utkání lépe díky Hruškovskému, jenž využil nabídnutou přesilovou hru.

TJ Gedos Nový Jičín - HC ZUBR Přerov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Přerov se však rychle z obdržené branky otřepal a odpověděl v patnácté minutě, kdy rovněž početní výhodu zužitkoval Novák. Ve druhé třetině se domácí dostali naposled do vedení po trefě Vašuta.

Za dvě minuty se totiž podruhé v sérii prosadil Sprušil a opět vyrovnal. Střeleckou mušku na konci druhé třetiny potvrdil Hanák a rázem hosté byli na koni.

Na začátku třetího dějství Faltýnek obstaral klíčovou trefu, na kterou už Jičín dokázal reagovat jen Vašutem. Závěr utkání si již Meo pohlídalo a připravilo tak pro domácí šok číslo dvě.

Nový Jičín má nyní nůž na krku, neboť další prohra znamená konec sezony.

Branky: 9. Hruškovský (Glabazňa, Kabeláč), 26. Vašut (Lhotský), 47. Vašut (Glabazňa) - 15. Novák, 28. Sprušil (Ditrich), 39. Hanák (Rusek), 42. Faltýnek.

„Panuje samozřejmě velká spokojenost, podařilo se nám vyhrát a vedeme 2:0 na zápasy. Utkání jsme odehráli velice dobře, i po taktické stránce jsme ho zvládli. Úterní zápas byl o něco kvalitnější, dnes to bylo takové rozkouskované vzhledem k sérii vyloučení. Naštěstí jsme to ustáli a měli jsme i více střeleckého štěstí. Nicméně ještě není konec série,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér přerovských Zubrů.

Už jen jediný krůček chybí Přerovu k finálové bráně. V pátek 14. března může Meo na domácím ledě tento fakt zrealizovat. Přijďte v 18 hodin podpořit Zubry na cestě za postupem.