Vyrovnaný zápas, ve kterém vysokoškoláci dvakrát doháněli jednobrankovou ztrátu, zlomil v nastaveném čase krásnou brankou kapitán přerovských Zubrů Daniel Faltýnek.

HC ZUBR Přerov – VSK Technika Brno 3:2 v prodl. (2:1, 0:1, 0:0 – 1:0)

Vysokoškoláci vstoupili do utkání náporem, ale po necelých třech minutách sami inkasovali, když pěknou spolupráci celé první pětky zakončil šťastnou trefou Pala.

Z vedení se Zubři neradovali příliš dlouho. V polovině čtvrté minuty se jedovatou střelou prosadil Benýšek a bylo vyrovnáno. Domácím se poté naskytly dvě čtyřminutové přesilové hry. Tu první ještě Zubři nevyužili, ovšem ve druhé se prosadil na brankovišti důrazný Rusek a Meo opět vedlo.

V 18. minutě mohlo být ještě veseleji. Rychlý útočník Ditrich si dokonce brankáře Nešťáka položil, ale poté zamířil jen do jeho masky. Ve druhé třetině hrály oba týmy nejednu přesilovou hru, ale prosadit se nedokázaly.

Ve 28. minutě se domácí dostali do nadějného přečíslení dvou na jednoho, které však Ditrich zakončil nepřesnou střelou. Přerovský strážce svatyně však nakonec v prostřední části hry musel puk lovit ze sítě. To se do dobré střelecké pozice dostal Jelínek a vyrovnal.

Zubři po dvou oslabeních ve třetí dvacetiminutovce soupeře sevřeli do kleští, ale pěkné útočné akce Raka, Martináka a po chvíli i Kočary zlikvidoval zkušený brankář Nešťák. Udeřit tak mohlo na druhé straně, kde se před Krejčím objevil Sedláček, ale neposedný skákající puk nedokázal zpracovat.

Dramatickou zápletku v posledních minutách řádně okořenil Sprušil, jenž se dvě minuty před koncem dostal po chybě brněnské obrany do sólového úniku. Zakončení mezi Nešťákovy betony mu však nevyšlo. V posledních sekundách třetí třetiny fauloval Špok, ale početní výhodu, která pokračovala v prodloužení, Zubři nevyužili.

Osud utkání do svých rukou tak vzal přerovský kapitán Faltýnek, který dostal od Kočary na hranici ofsajdu milimetrovou přihrávku, s pukem si najel až před Nešťáka a ukázkově zakončil – 3:2.

Branky: 2:40 Pala (Ditrich, Sprušil), 14:24 Rusek, 64:28 Faltýnek (Kočara) – 3:27 Benýšek (Němec, Odehnal), 36:37 Jelínek (Špok, Šebek).

Statistiky – vyloučení: 6:8, využití 1:0, diváci: 950.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Halouska, Hruška, Vlček, Novák, Bauer, Faltýnek – Kočara, Sprušil, Ditrich, Martinák, Hanák, Šimo, Kolář, Korčák, Rusek, Rak.

VSK Technika Brno: Nešťák – Zapletal, Karlíček, Kučírek, Kalafut, Habrovec, Maksa, Mráz, Sedláček, Šebek, Jelínek, Tobiáš, Benýšek, Korotvička, Matouš, Odehnal, Němec, Špok, Úlehla.

Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov, po utkání řekl: „Byl to první mistrovský zápas sezony, takže to bylo trochu nervózní. Měli jsme mírný respekt ze soupeře, protože všichni si jistě pamatují loňské finále.

Technika v první polovině zápasu lépe bruslila, my jsme se ale postupně dostali do hry a potom jsme byli lepším týmem. Ve druhé třetině nás trochu mrzí, že jsme nedokázali proměnit tři, čtyři velké šance, které jsme si vypracovali. Technika Brno je samozřejmě velmi silný tým, takže jsme se dvěma body spokojeni.“

Druhé mistrovské utkání sezony 2008 – 2009 sehrají přerovští hokejisté ve středu 17. září na ledě Uničova. Utkání začíná v 18 hodin, a kdo chce Zubry podpořit přímo na stadionu, nechť se přihlásí na peca@meofans.com. Odjezd ve v 16.30 hodin od zimního stadionu.

Aleš Novotný