Přerovští byli nazlobení na výkon rozhodčího, který je v závěru poslal do oslabení a branka Tluszczika do kolen.

HC Orlová - HC ZUBR Přerov 4:3 (1:3, 2:0, 1:0 )

Mezi Přerovem a Orlovou byl už po osmém kole propastný rozdíl sedmnácti bodů, takže bylo zřejmé kdo bude v utkání považován za favorita. Meo odcestovalo do Orlové bez zraněných opor Láníčka, Hanáka a Šťastného.

Přerovští také dali brzy o sobě vědět. Už v sedmé minutě při vlastním oslabení se po přihrávce Ditricha se trefil Kolář – 0:1. Zubry vedoucí gól nastartoval.

Netrvalo dlouho a v domácí brance se ocitl další puk. Ruskovu přihrávku zužitkoval Jelínek. Domácí se pak více tlačili do koncovky a snaha přinesla odměnu. O snížení se postaral Kraft. Orlová se ale z gólu, který ji mohl vrátit zpět do hry, dlouho neradovala.

Kupec se postaral o dvoubrankový rozdíl, který po první třetině také zůstal. Domácí se snažili s výsledkem něco udělat. Další zdramatizování stavu utkání zařídil Tomášek - 2:3.

V šestatřicáté minutě se dokonce vyrovnal Jaško a domácí tak dostal naplno do hry. Do třetí dvacetiminutovky tedy vstoupily týmy ze stejné výchozí pozice.

Orlová posilněna faktem, že je zpět ve hře nadále hrozila. Tvrdý trest přišel necelé dvě minuty před koncem, kdy se prosadil Tluszczik. Přerov už na tento zásah reagovat nedokázal a tedy v devátém kole utržil první porážku sezony.

Branky: 10.21 Kraft (Galgonek), 29.06 Tomášek (Mintěl), 35.05 Jaško (Pokorný), 58.07 Tluszczik (Stránský) – 6.09 Kolář (Ditrich), 7.07 Jelínek (Rusek), 12.59 Kupec (Sedlář).

„V první třetině jsme hráli dobře. Utkání jsme svým způsobem prohráli ve druhé třetině, kdy jsme nechali soupeře srovnat stav na tři-tři. Dvě minuty před koncem nás vyloženě podrazil rozhodčí, který nás poslal do třech a právě v té nevýhodě jsme dostali ten rozhodující gól. To co jsem dnes viděl od tohoto sudího tak to byla ostuda všech ostud,“ uvedl podrážděně Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Přerovští hokejisté budou mít možnost napravit neočekávaný nezdar už v neděli 28. října, kdy na vlastním ledě přivítají Nový Jičín.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Zubři si doma poradili i s Kroměříží

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika