Prestižní duel vyzněl jednoznačně pro domácí Zubry, kteří i díky dvougólovému příspěvku Vladimíra Sedláře utkání vyhráli.

HC ZUBR Přerov - TJ Gedos Nový Jičín 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

V modrožlutém dresu Přerova se představila nová akvizice, útočník Kamil Rajnoha, kterého klub získal na střídavé starty z Olomouce. Do utkání už trenér Svoboda mohl počítat s Láníčkem a překvapivě také s útočníkem Hanákem.

Již po několika sekundách hry z otočky vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Rusek. Za okamžik pro změnu vyprášil jeho betony Hruška. Ve třetí minutě se až před Láníčka dostal Uhlár a přerovští beci zatáhli za brzdu v podobě faulu.

Největší šanci si ale vytvořilo Meo. Schönova razantní střela si našla cestu do Šrámkovy připravené lapačky. V šesté minutě se domácím naskytla více než minutová přesilovka pěti proti třem. I přes mnoho šancí zůstala jičínská branka nedobyta.

Sprušil, Pala ani Rusek se nedokázali prosadit. Sprušil se vzápětí ocitl v další velké šanci, zakončení mu ale znemožnil faulem hostující obránce, který po zásluze putoval na trestnou lavici.

Tlak Přerova se stupňoval. Hruškův projektil zaduněl jen na mantinelu, ale vzápětí už Šrámek lovil puk ze své svatyně. Sprušil našel hokejku Koláře, který se prosmýkl až před gólmana a zakončením mu příliš šancí na úspěšný zákrok nedal - 1:0.

Domácí svou aktivitou dělali soupeři velké problémy a byl skoro zázrak, že Šrámek nekapituloval po obrovském závaru. Se Sprušilovým únikem si poradil a odolal také při pokusech Schöna a Sedláře. Potvrdilo se nepsané pravidlo nedáš - dostaneš.

Z protiútoku Láníčka překonal střelou do horního růžku Macháček - 1:1. Odpověď mohla přijít z hole Hanáka, ale toho bravurně vychytal hostující brankář. Zubři udeřili v nejlepší možný okamžik.

Pět sekund před první přestávkou rozjásal stadion Sprušil, který individuální akci zakončil pěknou střelou do šibenice - 2:1. Úvod druhé části patřil Novému Jičínu, když Lhotský a Macháček prověřili Láníčkovu pozornost.

Po uzamknutí hostů v jejich obranném pásmu využil nabídku Ditricha obránce Pala, který nejprve zhodnotil situaci a pak přesně mířenou střelou nedal Šrámkovi šanci - 3:1. V třiatřicáté minutě se v záři světel ocitl Láníček, který zlikvidoval několik pokusů z bezprostřední blízkosti.

V poslední dvouminutovce se prosadil Sedlář a dal hostům jasnou odpověď, že z Přerova se body povezou jen těžko. V poslední části gradoval velmi pohledný zápas. Ve 46. minutě se ze strany na Šrámka řítil Sprušil, ale mezeru mezi betony nenašel.

Další okamžiky patřily opět Sedlářovi. Vysoký útočník v dalším svém úniku neuspěl, ale v reparátu už ano - 5:1. Hosté odpověděli nenápadnou akcí, kterou svým druhým zásahem využil kapitán hostů Macháček.

Další velké šance Sprušila, Hanáka či Koláře sice už využity nebyly, ale i tak mohli domácí fanoušci slavit další výhru.

Branky: 10.44 Kolář (Sprušil), 19.55 Sprušil (Hanák), 28.47 Pala (Ditrich), 37.16 Sedlář (Schön ), 47.49 Sedlář (K. Rajnoha) - 15.20 Macháček (Vašut), 50.11 Macháček (Lhotský, Slabý).

Sestava: Láníček - Novák, Faltýnek (C), Pala, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš, Pírek - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Sprušil, Ditrich, Schön, Sedlář, K. Rajnoha, Kupec, Frieb, Vencel.

„Pro diváky to byl určitě kvalitní zápas, který se musel líbit. My jsme se poučili z Orlové. Dnes to bylo úplně o něčem jiném. Kluci podali fantastický výkon a předčili soupeře. Zároveň bych chtěl poděkovat divákům, kteří vytvořili fantastickou atmosféru,“ uvedl spokojeně Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Navázat na domácí úspěch mohou přerovští hokejisté v sobotu 3. listopadu, kdy od 17 hodin odehrají utkání na ledě Valašského Meziříčí.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Zubři okusili hořkost první letošní porážky

Zubři si doma poradili i s Kroměříží

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika