Volné dny před startem finálové série hrané na tři vítězná utkání vyplnili hráči pilným tréninkem, ale také nabíráním fyzických sil, které budou v nejdůležitější části sezony jistě potřeba.

Po jednom z tréninků jsme krátce vyzpovídali Daniela Faltýnka, jednoho z nejzkušenějších obránců a zároveň kapitána přerovských Zubrů.

ROZHOVOR

Podařilo se vám postoupit do finále. Jak vypadala z vašeho pohledu vítězná série s Novým Jičínem?

Pro mě to byl obrovský zážitek a pro ostatní kluky také. V semifinále se hrál dobrý hokej a nehrály se žádné záludnosti.

Jak oni, tak i my jsme chtěli hrát hokej. Takže pro mě postup do finále znamená absolutní spokojenost.

Jaká je v kabině nálada před startem finále?

V kabině teď panuje výborná a zároveň bojovná nálada. Když už jsme to letos dotáhli tak daleko, tak chceme postoupit co nejdále, jak to půjde.

Finálového soupeře vede trenér Jaroslav Beck, který loni působil právě v Přerově, takže to bude pikantní souboj…

Já jsem ho loni tady nezažil, ale co vím, tak kluci jsou hodně vyhecovaní. Loni tady trénoval a něco dokázal, takže se určitě před ním chtějí vytáhnout.

Bude to určitě trochu vyhecované a to je jen dobře.

Techniku jste letos doma dvakrát porazili, co podle vás bude rozhodovat ve finálových zápasech?

Myslím, že rozhodovat budou maličkosti. Musíme hrát hlavně disciplinovaně. Nesmíme se nechat zbytečně vylučovat, protože v posledních zápasech jsme měli hodně vyloučených a dostávali jsme pak v oslabení góly.

Jak říkám, rozhodovat budou maličkosti a také vyloučení.

Finále bude určitě tahák pro diváky. Chcete jim něco vzkázat?

No tak hlavně bych je chtěl všechny pozvat, aby jich přišlo co nejvíce. Jsou vynikající a čím více jich přijde, tím to bude lepší.

První dvě finálová utkání se hrají na přerovském zimním stadionu, a to v pátek 21. března od 18 a v sobotu 22. března od 17 hodin.

(an)