O výsledku vyrovnaného utkání rozhodla první třetina, ve které se uskutečnily všechny nejdůležitější momenty. Zubři sice jako první inkasovali, ale slepenými góly Sprušila a Frieba nakonec skóre otočili.

HC ZUBR Přerov - HK Kroměříž 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Trenérské duo Svoboda - Václavíček stále nemohlo využít služeb trojice Láníček, Pala, Hanák, jež je na listině zraněných. Přerovskému vedení se podařilo v závěru přestupního termínu doladit příchody dvou nových posil.

V dresu Zubrů se představil zatím jen útočník Michal Rak, který dorazil z Olomouce. Jakub Svoboda, přerovský odchovanec, nyní však junior brněnské Komety, se zatím do hry nedostal. Naopak domácí kabinu opustil Vladimír Sedlář, jenž se vrátil právě do dresu Kroměříže.

V první vážnější šanci zápasu se ocitli ve třetí minutě hosté. Motal se dostal až před Krejčího, ale dostat puk za jeho záda se mu nepodařilo. V šesté minutě poněkud nešťastně fauloval Ditrich a kromě dvouminutového trestu obdržel i desetiminutový.

Kroměříž se do šancí dokázala dostat. S Markovým pokusem si však Krejčí poradil a stejně tak dopadly i střelecké pokusy Blažka či Bakuly. V deváté minutě gólmana Vybírala značně vystrašil Rak, jenž se prezentoval velmi dobře mířenou a tvrdou střelou.

Hosté se zkoušeli prosadit rychlou kombinací za brankou, Ševčíkovi se však mezeru v přerovské kleci najít nepodařilo. Šťastný zkoušel prostřelit Vybírala mezi betony, ten je včas sklapnul. Kroměříž se následně snažila usadit v pásmu.

Šikovu střelu Krejčí lapil, ale nedosáhl už na Markův pokus - 0:1. Za necelou půlminutu dostalo Meo možnost přesilové hry. Jelínkův a posléze ani Faltýnkův pokus nemohl hostujícího gólmana výrazně ohrozit.

Přerov nicméně udeřil. Po Kolářově přihrávce se už při plném počtu hráčů individuálně prosadil povedenou střelou Sprušil - 1:1. Domácím evidentně narostla křídla a ani Kamilu Rajnohovi nechybělo mnoho, aby zasunul puk mimo dosah gólmana. Formace okolo bojovného útočníka pokračovala v dobývání branky hostů a slavila úspěch.

V nepřehledné situaci dokázal Frieb nalézt skulinku a rozjásal početně zaplněný zimní stadion podruhé - 2:1. Prostřední část hry zahajovali hosté ve zkrácené přesilovce, neboť v závěru úvodní třetiny byl vyloučen Rak.

Největší šanci spálil Vaněček, jenž nejspíš znejistěl po zvuku píšťalky jednoho z diváků. Slibný únik zabrzdil a posléze již neměl proti Krejčímu potřebný prostor. Na druhé straně po gólu volala šance Nováka, kterou zázračně zneškodnil Vybíral. Ten zaúčinkoval i o chvilku později, kdy předvedl „semafor“.

Jeho protějšek Krejčí si vybral i kousek štěstí, když mu při Murínově střele pomohla tyč. Třetí dějství pro změnu rozehrávali v početní výhodě Zubři. Šťastný v další ze svých šancí úspěšný nebyl.

Konstrukci branky mohl děkovat i Vybíral, neboť na Novákovu střelu nedosáhl. S problémy se mu poté podařilo vytěsnit pokus Kamila Rajnohy.

Hosté si v závěru utkání vzali oddechový čas a pokoušeli se v power-play ještě něco s výsledkem udělat. Mohli však inkasovat i třetí gól, ale přerovský výpad zastavil ofsajd.

Branky: 16.35 Sprušil (Kolář), 17.30 Frieb - 14.00 Marek (Gergela).

Sestava HC ZUBR Přerov: Krejčí - Faltýnek, Novák, Hruška, P. Rajnoha, Bauer, Tomáš, Pírek, Hubený - Rusek, Kolář, Ditrich, Sprušil, Chlup, Jelínek, Frieb, K. Rajnoha, Šťastný, Čech, Rak, Klimecký.

„Zápas se těžko hodnotí. Utkání jsme začali velice špatně, nebyli jsme v pohybu a nemohli jsme se dostat do hry. Dali jsme naštěstí dva poměrně šťastné góly, které obrátily celý zápas. Až v poslední třetině se tam ukázala aspoň nějaká bojovnost, ale se hrou určitě nějak spokojeni nejsme,“ uvedl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

„Jsem rád, že jsme vyhráli, byli to vydřené tři body. Doufám, že budeme pokračovat na vítězné vlně a získáme co nejlepší umístění, abychom mohli začínat doma, a dostali jsme nějakého relativně lehčího soupeře,“ dodal Michal Rak, nová tvář v přerovském týmu.

Další mistrovské utkání čeká přerovské Zubry v neděli 10. února, kdy se od 17 hodin utkají v Orlové.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

Jaroslav Pazdera