Slušné výkony z poslední doby byly pro Bears příslibem prvních letošních bodů.

Ovšem o několik hráčů posílený tým Olšovce předvedl v utkání výborný výkon a jasně Medvědům ukázal, že i sebemenší podcenění a nedisciplinovanost bude tvrdě trestat.

HC Bears Hranice – HC Olšovec 2:10

I bez několika opor ze základní sestavy nezačali Medvědi svůj zápas zrovna špatně a v prvních minutách drželi se svým soupeřem krok.

Přestože kvalita byla převážně na straně Olšovce, dokázali se i Medvědi dostat do několika šancí, které bohužel nedokázali proměnit. To už se ale olšovecký stroj začínal rozjíždět na plné obrátky a do sítě Bears začaly padat první góly.

Skóre první třetiny se nakonec zastavilo na číslech 0:4. Po úvodním buly druhé části utkání se hráči Bears opět dostali pod tlak a brzy znovu inkasovali. Jiskřičku naděje vykřesal po jednom z rychlých protiútoků první útok Medvědů.

Po Smýkalově nahrávce do jízdy už v útočném pásmu Olšovce převzal puk Petr Burian a nad ramenem brankáře ho poslal do brány. Jakékoliv myšlenky na zvrat ovšem vzaly po chvíli za své, když do sítě Medvědů propadly další dvě střely.

V závěrečné třetině po Sávově vyhraném buly, střele od modré Schejbala a následné dorážce přidal druhý a letos svůj premiérový úspěch Bears Smýkal. Ovšem i soupeři se podařilo skórovat a tak se konečný výsledek utkání ustálil na 10:2 pro Olšovec. Medvědi si tak musí na bodový zisk nadále počkat.

Následující duely je však čekají proti dvěma favoritům soutěže, družstvu Tondachu a No Name Kopřivnice.

„Budeme muset hodně vyztužit a zpřesnit naši obranu. V našich silách totiž není dávat deset gólů za zápas tak jako kluci co už to hrají od žáčků, takže pokud jich tolik dostaneme, nemůžeme prostě vyhrát. Bude to chtít ještě nějaký ten čas, ale zvládneme to a Tondach i No Name nás určitě dost prověří.“ vyjádřil se k zápasu útočník Smýkal.

Střelci Bears: Petr Burian 1, Smýkal 1