Úvodní minuty zápasy přinesly vyrovnanou hru. Jako první však na začátku 11. minuty inkasovali Zubři. Při vyloučení Kočary propálil Krejčího od modré čáry Tichý.

Přerovu se však o dvě minuty později také podařilo využít přesilovou hru, když ukázkovou spolupráci celého druhého útoku zakončil u tyčky volný Rusek – 1:1.

Druhou třetinu rozehrál lépe Přerov, ale z vypracovaných šancí se nedokázal střelecky prosadit. Domácím pak k aktivitě pomohl druhý gól v závěru 34. minuty. Těsně za modrou čárou vystřelil Kocián a brankář Krejčí, který měl z části zakrytý výhled, musel lovit puk z branky.

Za necelé dvě minuty se Slezan radoval potřetí, když špatnou rozehrávku přerovské obrany potrestal Černý. V poslední minutě druhé části se opavským hráčům podařilo ještě zvýšit vedení.

Střelou nad Krejčího lapačku se prosadil Chalupa – 4:1. Ve třetí třetině se na ledě přiostřilo a diváci se dočkali i boxerské vložky. O tu se postaral opavský Kovalovský a přerovský Rusek, kteří ze šarvátky odešli s tresty do konce zápasu.

Jiskru naděje na bodový zisk vykřesal ve 45. minutě Kočara, který zužitkoval přihrávku Raka a nechytatelnou střelou k tyči snížil na 2:4. Naděje Zubrů však za necelé tři minuty definitivě pohasla, když se ve vlastním oslabení trefil Grofek.

HC Slezan Opava – HC ZUBR Přerov 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)

Branky: 11:11 Tichý (Grofek, Měch), 33:55 Kocián (Čavrk, Kovalovský), 35:22 Černý (Měch, Grofek), 39:22 Chalupa (Kocián), 47:34 Grofek (Chalupa, Černý) – 13:05 Rusek (Hanák, Martinák), 44:43 Kočara (Rak).

Statistiky – vyloučení: 9:11, využití: 2:1, v oslabení: 1:0, poměr střel: 38:24, buly: 42:27, diváci: 220.

Sestavy

HC Slezan Opava: Masný – Plánovský, Tichý, Čavrk, Bednárek, Měkýš, Vitásek, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchý, Chalupa, Tůma, Wolf, Weiss

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Faltýnek, Bauer, Prinke – Kolář, Sprušil, Ditrich, Martinák, Hanák, Rusek, Korčák, Šimo, Kočara, Mališka, Rak.

„Opava letos v lize ještě nevyhrála a tak začala hodně opatrně. Dostali jsme první gól v oslabení, ale pak se nám podařilo rychle vyrovnat. Po druhém inkasované brance jsme však šli do velkého útlumu. Přišlo zranění Ditricha a to asi mělo vliv na náš výkon.

Bylo tam také velmi sporné rozhodování rozhodčího a Opava nám utekla až na rozdíl tří branek. Ve třetí třetině se náš výkon zlepšil a vrátila se bojovnost. Zlomil nás ale pátý inkasovaný gól. Musíme v naší hře najít lehkost, máme tam hodně nepřesností a stojí nás to pak hodně sil,“ řekl Lubomír Václavíček, asistent trenéra HC ZUBR Přerov.

Další utkání hrají přerovští na domácím ledě, kdy opět v neděli 28. zárí do 17 hodin přivítají celek Nového Jičína.

Aleš Novotný