HC ZUBR Přerov - HC Orlová 6:1 (1:0, 1:1, 4:0)

Kromě Sprušila nemohl trenér Svoboda počítat ani s trojicí hráčů Bauer, Hanák, Kamil Rajnoha, což zapříčinilo v sestavě další vynucené změny.

Přerovskému kouči se v úvodu utkání dostalo ovací, neboť v úterý oslavil kulaté padesáté narozeniny. Už po necelých dvou minutách hry putoval na trestnou lavici Rusek, ale Orlová si tlak vytvořit nedokázala.

Při své přesilovce naopak mohla inkasovat. Chybu obrany se však Kolářovi potrestat nepodařilo. Do zajímavé akce se dostalo kombinací trio Jelínek - Šťastný - Ditrich, ale Holeš náporu odolal.

Až v osmé minutě výrazně prověřil Láníčka střelou od modré čáry Jemelík. Do zakončení se dostali i Potočný a Kotásek, přerovská gólmanská jednička však štít udržela čistý.

Jeho kolega z Orlové ve velmi nepřehledné situaci zachytil puk, který se kutálel za brankovou čáru. Střelu Faltýnka se mu rovněž podařilo zneškodnit. V 16. minutě se poprvé měnilo skóre.

K nelibosti domácích příznivců se puk ocitl v síti Láníčka - Holešovo nahození se dostalo až na ujíždějícího Stránského, a ten se dokázal, i když se štěstím, prosadit - 0:1. Radost hostů však netrvala dlouho. Po Faltýnkově nabídce napřáhl Frieb a vrátil svůj tým do hry.

Úvod druhé části hry patřil Zubrům. Do šancí se postupně dostali Sedlář, Čech, Kolář a Ditrich. Snaha domácích byla evidentní. Bylo jen otázkou času, kdy přijde další gólový úder do sítě Orlové.

V jednatřicáté minutě překvapil Holeše dobře mířenou střelou Ditrich - 2:1. O minutu později se tentýž hráč mohl radovat podruhé. Při vlastním oslabení se mu však kličkou na brankáře vyzrát nepodařilo.

V pětatřicáté minutě se Přerovu naskytla dlouhá přesilovka pěti proti třem. Bohužel díky sérii nepřesností se k výraznějšímu tlaku nedokázali Zubři dostat. Orlová mohla rovněž využít jednu z chyb domácí obrany.

Nepřesnost při rozehrání hasil v poslední chvíli Faltýnek. Do posledního dějství vlétli přerovští ještě výrazněji. Po dvaadvaceti sekundách se dostal přes obranu Šťastný, jehož pokus Holeš dokázal s obtížemi vyrazit. Akce však pokračovala a Rusek rozvlnil síť hostů potřetí.

Ve 46. minutě napřáhl Pavel Rajnoha a čtvrtý gól byl na světě. O dvě minuty později se mohl prosadit Ditrich velmi chytrou tečí, ale gólman se dokázal včas přemístit.

Přerov zanedlouho odehrál další výborné oslabení. Ditrich zaměstnal obránce a Faltýnek pálil na Holeše. Poslední čtyřminutovka zápasu již byla plnohodnotnou exhibicí Přerova.

Pavel Rajnoha třikrát za sebou po vítězném buly značně zaměstnal hostujícího brankáře. Tlak následně zúročil svou druhou branku v zápase Ditrich a šestý úder zasadil Orlové za dalších pětadvacet sekund Pala.

Branky Přerova: 17.54 Frieb (Faltýnek), 30.48 Ditrich (P. Rajnoha), 40.22 Rusek (Šťastný, Faltýnek), 45.02 P. Rajnoha (Čech), 57.09 Ditrich (Jelínek), 57.34 Pala (Kolář, Rusek).

Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček - Novák, Faltýnek, Pala, Hruška, P. Rajnoha, J. Ferenc - Jelínek, Rusek, Kolář, Frieb, Ditrich, Čech, Sedlář, Šťastný, Holibka, Brumar, Pírek.

„První třetina z našeho pohledu nebyla dobrá, v druhé se to trošku zvedlo. V posledním dějství udělal dvě chyby hostující gólman, čímž jsme se dostali nahoru a posléze jsme už utkání zvládli. Musím klukům poděkovat, neboť mně dali vlastně dárek k narozeninám. Zároveň bych chtěl poděkovat divákům. Popřát jim hezké svátky, šťastný a veselý nový rok a hlavně hodně zdraví. A aby nás v novém roce opět přišli podpořit,“ uvedl Radoslav Svoboda, spokojený oslavenec a kouč přerovských Zubrů.

Poslední zápas letošního roku a zároveň základní části odehrají Zubři již v pátek 21. prosince, kdy se od 18 hodin utkají v Novém Jičíně v boji o druhé místo.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika