Zubři si vytvořili již během první třetiny tříbrankový náskok, ale slibně rozehraný zápas do vítězného konce dovést nedokázali.

HC Orlová - HC ZUBR Přerov 4:3 (0:3, 3:0, 1:0)

Přerovští po dvou týdnech cestovali na cizí led a čekal je celek, kterému se brány do play-off značně vzdálily. Poslední vzájemný zápas těchto soupeřů přinesl nervy drásající podívanou, a nejinak tomu bylo i tentokrát.

Přerov se dostal do vedení v osmé minutě, kdy přesilovou hru využil obránce Hruška. Jelínkova trefa poté znamenala už dvoubrankové vedení Zubrů.

Dosavadní nadvládu Přerova potvrdil Rusek, kterému se dokonce při vlastním oslabení v 17. minutě podařilo překvapit domácího gólmana - 3:0. Druhá část byla pro změnu v režii Orlové, která se díky slepeným trefám Stránského s Šedivým dostala zpět do hry.

Vyrovnání pak zařídil v sedmatřicáté minutě proměněným trestným střílením Tomášek - 3:3. Tentýž hráč se prosadil i v úvodu třetí dvacetiminutovky a strhl tak vedení na stranu domácího celku.

Zubrům se i přes snahu a závěrečnou power-play nepodařilo vsítit vyrovnávací gól, a tak prodloužili sérii venkovních neúspěchů už na tři zápasy.

Branky: 24.12 Stránský (Studený), 25.40 Šedivý (Mintěl), 36.59 Tomášek (trestné střílení), 42.17 Tomášek (Potočný) - 7.57 Hruška (Ditrich), 13.32 Jelínek, 16.18 Rusek.

Sestava HC ZUBR Přerov: Krejčí - Faltýnek, Novák, Hruška, Bauer, P. Rajnoha, Tomáš - Jelínek, Hanák, Rusek, Sprušil, Ditrich, Chlup, Čech, Šťastný, Frieb, K. Rajnoha, Rak, Kupec.

„První třetina byla z naší strany velice dobrá. V další části jsme zase opustili tu hru, kterou jsme chtěli hrát. V závěrečné dvacetiminutovce jsme obdrželi poněkud nešťastnou branku. Snažili jsme se ještě o vyrovnání, ale nakonec se to už nezvládlo. Musím pogratulovat soupeři, že se za stavu 0:3 nesložil a zápas otočil ve svůj prospěch,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Další boj o potřebné body čeká Zubry už ve středu 13. února, kdy od 18 hodin přivítají na vlastním ledě celek Valašského Meziříčí.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Jaroslav Pazdera