Nejprve Meo zachránil třiadvacet sekund před koncem třetí třetiny Schön a pak v závěru prodloužení dokonal obrat Sprušil a zařídil tak pro svůj tým šestou výhru.

HC TJ Šternberk – HC ZUBR Přerov 3:4

po prodloužení (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1)

Zubři přicestovali do Šternberku bez dvou elitních hráčů. Zdravotní problémy nepustily do hry gólmanskou jedničku Láníčka a obránce Faltýnka. Nástup do utkání vyšel Přerovu dokonale.

Už po pětašedesáti sekundách se dokázal po přihrávce Anderleho prosadit Šejnoha – 0:1. V páté minutě už bylo vyrovnáno, Krejčího překonal Zima. Meo pokračovalo ve výborném nástupu do třetin.

Ve dvaadvacáté minutě zužitkoval spolupráci Hrušky s Ditrichem Kolář a opět strhl vedení na stranu hostů – 1:2. Šternberk se vzchopil v poslední desetiminutovce třetího dějství.

O vyrovnání se postaral Trunda, a když v osmapadesáté minutě rozvlnil Krejčího síť ještě Klimovič, zdálo se, že svěřenci trenéra Svobody zůstanou tentokrát bez bodu. Nicméně nestalo se tak, jak si jistě mnoho místních fanoušků přálo.

Třiadvacet sekund před koncem zápasu šokoval domácí Schön a definitivní zvrat dokonal v závěru prodloužení Sprušil.

Branky: 4.30 Zima (Jurák), 51.45 Trunda, 57.36 Klimovič (Špidla) - 1.05 Šejnoha (Anderle), 21.53 Kolář (Ditrich, Hruška), 59.37 Schön (Kolář), 64.47 Sprušil (Kolář).

„Odehráli jsme velice náročné utkání. Navíc se nám zranil Hanák, a tak jsme museli zamíchat se sestavou. Soupeř disponuje velice dobrým a zkušeným mužstvem a měli jsme s nimi hodně práce, ale nakonec jsme vybojovali důležité dva body,“ uvedl po utkání Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Přerov tedy ani po šestém zápase sezony neokusil hořkost porážky. Vylepšit bilanci bude mít možnost už v neděli 14. října, kdy od 17 hodin přivítá na vlastním ledě mužstvo Slezanu Opava.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Přerovští Zubři doma porazili hokejisty Hodonína

Série pokračuje. Meo neztratilo v nové sezoně ani bod a je v čele

Přerovští Zubři porazili i Techniku a jsou v čele

Hokejisté HC ZUBR Přerov vezou tři body z Uničova

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika