V posledních chvílích přestupního termínu se však karta nečekaně obrátila a urostlý 22letý útočník a odchovanec olomouckého hokeje Michal Rak se od prvních únorových dnů po ledě prohání v dresu přerovských Zubrů.

Ti se během uplynulého týdne dvakrát představili svým fanouškům na domácím ledě a v rámci 29. kola hostili právě zmiňovanou Kroměříž, kterou porazili těsně 2:1.

Po výhře tak odskočili svým pronásledovatelům v tabulce. Nedělní hokejový duel proti předposlední Kroměříži byl spíše bitvou než přehlídkou hokejové krásy. Všechny tři branky totiž padly v první třetině a na další čekali diváci během dalších dvou marně.

„Byly to prostě vydřené tři body. Určitě to dnes nebyla optimální hra, takže zaplať pán Bůh, že máme všechny body,“ uvedl nováček v přerovském dresu krátce po utkání.

Hanácké derby proti Kroměříži však mělo pro něj velmi pikantní náboj. Po třech dnech totiž nastoupil do utkání proti svému bývalému klubu.

„Proti bývalým spoluhráčům se hraje vždycky dobře. S klukama jsme se vzájemně hecovali při zápase. V tom posledním střídání to taky zřejmě bylo na ledě vidět,“ dodal urostlý útočník s úsměvem.

Po dvoutýdenní pauze vyjedou v neděli 10. února přerovští Zubři opět bojovat o ligové body na led soupeře. V Orlové, která usiluje o postup do play-off je však rozhodně nečeká lehký zápas.

„Doufám, že budeme dál pokračovat na vítězné vlně a získáme samozřejmě co nejlepší umístění, tak abychom mohli začínat play-off doma a hráli proti nějakému relativně slabšímu soupeři,“ uzavřel plány do dalších zápasů útočník Michal Rak.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

 

(an)