Celá hokejová veřejnost v té letošní obdivně sleduje výkony mužů HC ZUBR Přerov. A možná trochu neprávem zůstává opomíjen ještě jeden tým, který stejně jako muži zaujímá v nabité tabulce své soutěže i po desátém kole první příčku.

Po sezonách, kdy kluci sedmé třídy obsazovali střídavě místo ve středu tabulky, se jim letos začalo konečně dařit. Tým se vykrystalizoval a ucelil v jednotný celek, který se každý víkend nebojí postavit soupeřům, se kterými v uplynulých letech prohrával.

Kluci ze sebe dokáží za 60 minut vydat opravdu maximum. Výsledkem je z deseti odehraných utkání 7 výher, 2 remízy a jen jeden prohraný zápas. Jen málokdo ví, co se ale za tím opravdu skrývá.

Tito třináctiletí kluci musí skloubit náročnou školu s neméně časově i fyzicky náročným trénováním. Toto všechno by se ale nedalo, kdyby jim v tom nevycházela vstříc jejich škola. Tou je od začátku ZŠ Želatovská, která na ně může být náležitě hrdá.

Stejně tak i tihle kluci na ni nedají dopustit. Jsou jasnou ukázkou toho, kam vede cílevědomá, časově náročná a hlavně obětavá práce s naší hokejovou mládeží. Velký dík patří trenérské dvojici Dočkal - Klimecký, která má kluky druhou sezonu na starost.

Jejich zásluhou a díky jejich dlouholetým zkušenostem dokázal kolektiv těchto 24 kluků vydřít v posledním zápase remízu s loňským republikovým mistrem ze Zlína. Ať je tahle parta kluků stejně jako tým mužů vzorem pro všechny ostatní klubové týmy.

Hlavně těm mladším, a taky nejmenším z hokejové přípravky, kteří si určitě strašně rádi v dalších letech víkend co víkend po vyhraném zápase v šatně zakřičí svůj hokejový pokřik.

Tihle kluci jim ukazují, že to jde, a že když se hraje hokej srdíčkem, tak není soupeře, který by proti hokejistům HC ZUBR Přerov nastupoval bez oprávněného respektu.

Nezbývá, než popřát sedmákům, ať je provází stejné hokejové štěstí v dalších zbývajících zápasech.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika