Zubři tentokrát vstoupili do utkání správnou nohou, dokázali na ledě soupeře vyhrát a tím našli klíč k branám semifinále.

Už samotný úvod utkání naznačil, že by se mohl psát jiný scénář než ten, který byl v předchozím střetnutí. Role týmů se prohodily, neboť Meo se drželo o krok před soupeřem.

Po 86 sekundách hry překonal domácího brankáře Hruška. Bobři odpověděli v šesté minutě, kdy Matějného nabídku zužitkoval Růčka. Zanedlouho vrátil Hanák Přerovu vedení, ale houževnatost Valachů vedla k dalšímu vyrovnání z hole Kratěny.

Druhá třetina v podstatě rozhodla o osudu zápasu. Na Ditrichův gól ještě stačil odpovědět Dvořák. Na další rozdílovou trefu Sprušila v čase 38.57 už nikdo z celku Valašského Meziříčí reagovat nedokázal.

V závěrečném dějství už žádná změna skóre k vidění nebyla, a tak si zubří komando připsalo první úspěšnou misi na cestě za vysněným cílem.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC ZUBR Přerov 3:4 (2:2, 1:2, 0:0)


Branky: 5:21 Růčka (Matějný), 9:35 Kratěna (Tesařík), 30:32 Dvořák (Zrník) - 1:26 Hruška, 7:55 Hanák (Jelínek), 26:15 Ditrich, 38:57 Sprušil.

„Když postoupíte přes první kolo, tak se dá sezona hodnotit pozitivně. V samotném utkání jsme vždy vedli a soupeř jen dotahoval. Nakonec se nám podařilo zápas vítězně dohrát. V

poslední třetině jsme měli moc vyloučených, kluci to ubránili a fanoušci byli výborní, takže určitě spokojenost. Nyní máme v podstatě dva dny volna. V sobotu se už ale musí naplánovat trénink a připravit tým na úterý, kdy nás čeká další soupeř,“ uvedl spokojeně Radoslav Svoboda, trenér přerovských Zubrů.

Jaroslav Pazdera