O jejich neúspěchu rozhodla jediná branka, na kterou nedokázali odpovědět. Výraznější porážku pak odvrátil skvělým výkonem brankář Krejčí.

Do utkání vstoupili aktivněji přerovští hráči, kteří si během první poloviny úvodní třetiny vytvořili několik střeleckých příležitostí.

Zubři v úvodu přečkali dvě oslabení a stejně tak se vedlo i o něco později Brnu. Rostoucí převahu Techniky narušil svým ofenzivním výpadem Kamil Rajnoha, který sice při kličce ztratil stabilitu, ale v pádu švihem vyslal na brněnského Chvátala velmi nebezpečný pokus, který se ke smůle hostů zastavil na horní tyčce branky.

VSK Technika Brno – HC ZUBR Přerov 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)


Technika s postupem času evidentně přebírala otěže zápasu do svých rukou. Pomáhaly jí k tomu i nabídnuté přesilovky, z nichž jedna byla dokonce dvojnásobná. Krejčí však svými pohotovými zákroky nedal domácím útočníkům příliš šancí na úspěch.

V polovině utkání rozhodčí poslal Frieba na trestnou lavici i s osobním trestem, což bylo vzhledem k předchozímu přehlédnutí faulu domácích poněkud přísné stanovisko. Následné oslabení však Zubři v čele s Krejčím zvládli.

Klíčový moment zápasu se odehrál ve 34. minutě, kdy se Technice povedlo svou akci úspěšně zakončit. Daňovu střelu tečoval Šebek a Krejčího lapačka z bezprostřední blízkosti kotouč chytit nedokázala – 1:0.

Přerov se mohl dostat více do hry díky nabídnuté početní výhodě, ale ta skončila už po dvanácti sekundách, kdy byl za svůj prohřešek potrestán i hostující hráč. V závěrečné minutě druhé části hry mohlo Brno opět udeřit, ale se sólovým nájezdem si Krejčí výborně poradil.

I závěrečná třetina patřila aktivní Technice, která si vypracovávala jednu šanci za druhou a nenechala přerovského gólmana ani chvíli vydechnout. Ten se vyznamenal i v jedenapadesáté minutě, kdy vychytal unikajícího Mráze.

V poslední dvouminutovce dostali Zubři pomocné lano v podobě přesilovky, kterou posléze umocnili dvojnásobnou početní výhodou při power-play.

Výraznější šanci na skórování si nevytvořili, naopak mohli ještě inkasovat, kdyby domácí hráč přesněji mířil do opuštěné klece. Střela proletěla těsně nad břevnem opuštěné klece. Z cenné, ale nejspíš zasloužené výhry se radovala domácí Technika a Přerov si připsal z venku už čtvrtou porážku v řadě.

„Utkání bylo velmi kvalitní. Je ale škoda, že jsme tady neurvali nějaký bod, měli bychom pak ty další utkání na konci trochu klidnější. Proto další zápas musíme odehrát na sto procent. Bohužel jsme dnes nedali gól a bez něj nemůžeme vyhrát. Brankář Krejčí chytal velmi dobře. Hodně mu kluci pomohli, a když tam byla nějaká chyba, tak to zachránil, takže klobouk dolů. Technika je na to hřiště více zvyklá, ví, jak se odrážejí puky a jak tomu přizpůsobit i pohyb. Musím jim pogratulovat, hráli dobře,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Nadstavbová část finišuje do svého finále a v neděli 24. února bude přerovský stadion svědkem šlágru kola. Přicestuje tudíž nejúspěšnější celek dosavadního průběhu soutěže Nový Jičín. Poslední domácí utkání před play-off, které již určitě bude mít nádech vyřazovacích bojů, začne v 17 hodin.

Branka: 33.54 Šebek (Daňo).

Vyloučení: 5:9 – bez využití. Poměr střel: 47:28. Buly: 31:38.

Sestava HC ZUBR Přerov: Krejčí – Novák, Faltýnek, P. Rajnoha, Bauer, Hruška, Tomáš, Pala – K. Rajnoha, Hanák, Rusek, Sprušil, Ditrich, Kolář, Šťastný, Rak, Frieb, Čech, Kupec.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Jaroslav Pazdera, Karel Petr