Nikoliv však v republice, ale v zámoří. Centrem celého dění bude kanadská Ottawa, kde se o víkendu bude konat vstupní draft NHL 2008.

V něm je pro letošní rok největší českou nadějí přerovský odchovanec Tomáš Kundrátek. Pro osmnáctiletého obránce ve službách třineckých Ocelářů to bude mimořádná událost, která velmi výrazně ovlivní jeho další sportovní kariéru. Navíc bude podle posledních informací jako jediný český hokejista osobně na víkendovém draftu NHL přítomen.

Centrální úřad pro skauting (CSS) a organizace skautů v severní Americe zveřejnili v uplynulých dnech konečný žebříček hráčů pro letošní draft.

Mezi evropskými hráči Tomáš Kundrátek figuruje na dvanáctém místě. Z dalších českých hokejistů se do první třicítky dostali ještě plzeňští útočníci Tomáš Kubalík (21.) a Jan Stránský (28.)

Největším favoritem draftu z řady hráčů působících v Evropě by podle hokejových skautů měl být útočník Nikita Filatov z ruského týmu CSKA Moskva. Nadějný obránce Tomáš Kundrátek patří jednoznačně k nejúspěšnějším přerovským odchovancům posledních let.

V Přerově prošel všemi hokejovými třídami a odehrál zde také dvě sezony v tehdejším extraligovém dorostu. Na jaře 2005 však Tomáš zamířil do Třince, kde si díky skvělým výkonům v juniorce velmi brzy řekl o zařazení do A-týmu třineckých Ocelářů.

Během loňské sezony také odehrál formou střídavých startů několik zápasů za prostějovské Jestřáby. V současné době má na kontě již téměř padesátku startů v naší nejvyšší hokejové soutěži a v posledních dvou letech reprezenoval Českou republiku na mistrovství světa mládežnických kategorií.

Letos na jaře se objevil i v reprezentačním výběru trenéra Aloise Hadamczika a nastoupil ve dvou přípravných zápasech proti Bělorusku a Švýcarsku.

Tomáš Kundrátek tak může být po Josefu Hrabalovi dalším přerovským rodákem, který okusí kanadskoamerickou NHL.

Aleš Novotný