Zubrům se povedlo vyhrát nejtěsnějším rozdílem a tím přerušit pětizápasovou sérii bez výhry na ledě soupeře.

HC Slezan Opava - HC ZUBR Přerov 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

V úvodu střetnutí měli sice domácí více ze hry, ale jako první zahrozil Přerov. Ditrichovu nabídku před brankou však Kamil Rajnoha usměrnit do sítě nedokázal. V osmé minutě dostal Slezan možnost dvojnásobné přesilovky, šanci však využít nedokázal.

Ve třinácté minutě se Iláš vytáhl lapačkou proti Ditrichovi. Zanedlouho na druhé straně na Láníčka nevyzráli Černý s Měkýšem.

V závěrečné minutě první třetiny se měnilo skóre. Přesilovou hru využil už po šestnácti sekundách Hanák a poslal hosty do vedení - 0:1. Po necelých třech minutách druhé části hry skončilo utkání pro domácího Kovalovského, který si za nebezpečný zákrok na Nováka vysloužil trest do konce utkání. Přerovský bek pro naraženou kyčel utkání rovněž nedohrál.

Následnou dlouhou přesilovku se však Přerovu využít nepodařilo. Stejně tak se vedlo Opavě, která si podruhé v zápase vyzkoušela téměř půlminutovou přesilovku pěti proti třem. Největší šance Tichého a Černého ovšem Láníček zneškodnil.

V sedmačtyřicáté minutě mohl vyrovnat unikající Černý, ten si však s přerovskou jedničkou mezi tyčemi opět nedokázal poradit. V šestapadesáté minutě mohl zvýraznit náskok Ditrich, ale z těžkého úhlu se mu úspěšně zakončit nepodařilo.

Poslední dvouminutovku hráli domácí v početní výhodě, kterou umocnili ještě power-play. Přerovští Zubři však vyrovnání nepřipustili a připsali si na své konto cennou výhru. Branka: 19.01 Hanák.

„Snad nám tato výhra pomůže dostat se zpět na vítěznou vlnu. Odehráli jsme po taktické stránce velmi povedené utkání. Kluci zvládli oslabení i hru pět na pět, což bylo bezesporu klíčovým faktorem zápasu. Bojovností jsme to utkání vyhráli,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Další boj o mistrovské body čeká hokejisty Přerova už ve středu 12. prosince, kdy od 18 hodin přivítají na vlastním ledě celek Valašského Meziříčí.

TAKHLE HRÁLI ZUBŘI PŘEDEŠLÁ UTKÁNÍ:

Přerovská tvrz padla, Zubři doma prohráli

Zubři prohráli o gól v Hodoníně

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika