Zubrům vyšel vstup do utkání na výbornou a z velkého tlaku v úvodní desetiminutovce dokázali vytěžit dvě branky.

Hosté sice ještě gólem Kauta do první přestávky snížili, ale ve druhé třetině pohrdli velkou možností vyrovnat skóre v téměř dvouminutové přesilovce pět na tři.

Meo tak v dalším průběhu dokázalo potrestat chyby ve Žďárské obraně a po kanonádě ve třetí třetině zaslouženě zvítězit.

HC ZUBR Přerov – SKLH Žďár nad Sázavou 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Domácí rozehráli utkání velkým náporem. Už v první minutě se dostal do dobré střelecké pozice Kočara, ale brankář Němec tvrdou střelu zlikvidoval.

Chvíli na to se před branku Žďáru protlačil Martinák, který však zvedl puk příliš vysoko. V polovině čtvrté minuty fauloval hostující Fibikar a v přesilové hře poslal domácí do vedení Novák, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0.

Drtivý tlak Zubrů pokračoval i nadále a brankář Němec byl zasypán dalšími střelami. Na konci sedmé minuty rozehrál první přerovský útok další gólovou akci. Od mantinelu se vydal před Němcovu branku Kočara a ačkoliv byl Šulcem osekáván, dokázal přesně zakončit.

Žďáru se ani v minutách následujících vůbec nedařilo. Blízko třetí brance byl Hanák, ale jeho šikovná teč mířila těsně vedle. Tým z Vysočiny ukončil ofenzivní manévry Zubrů až čtyři minuty před první sirénou. Při vyloučení Hanáka nasměroval Dítě puk na volného Kauta, který Krejčího se štěstím překonal střelou mezi betony – 2:1.

V závěru úvodní dvacetiminutovky byl při nezaviněném střetu u mantinelu velmi tvrdě sražen domácí bek Novák, který nakonec zápas nedohrál a přímo z ledu zamířil do kabiny.

Začátek prostřední části hry s sebou přinesl obrovskou šanci Sprušila, na kterého zývala téměř poloodkrytá branka. Přerovskému útočníkovi ale tentokrát střela vůbec nesedla.

Hned z následující akce nebezpečně zahrozili i hosté, ale proti Kautovi vytasil brankář Krejčí jistý zákrok. Ve 25. minutě začala série vyloučení na obou stranách a týmy se tak postupně střídaly v přesilovkách, jako na běžícím pásu. Největší možnost využít početní převahu propásli hosté, kteří ve 33. minutě hráli téměř dvě minuty v pěti proti třem.

Po dvou nepovedených střelách Součka se před branku dostal Fíla, ale ani on nenašel recept na to, jak překonat přerovského strážce svatyně. O dvě minuty později vyrobila obrana hostů v krátkém sledu dvě hrubé chyby.

První z nich ještě z nájezdu Rak nedokázal potrestat, tu druhou už však zcela volný Ditrich proměnil v třetí branku, když dostal od Sprušila ideální přihrávku a střelou nad Němcovo rameno zakončil – 3:1.

Hosté se mohli dostat zpět do hry dvě minuty před koncem druhé třetiny, ale Buriánovi u tyčky Krejčího branky chyběl potřebný důraz v zakončení. Závěrečnou část hry zahájil lépe Žďár.

Před domácí brankou vznikl obrovský závar a Krejčí měl co dělat, aby přikryl puk pod lapačkou. O dvě minuty později vidělo přerovské publikum během krátké doby dvě velké šance. Nejdříve neuspěl Korčák a o pár sekund později zase musel na druhé straně Krejčí puk vytěsnit ramenem nad branku po tvrdé střele Křišťana.

V dalších minutách se hra na chvíli přiostřila, ale rozhodčí Mrkva ponechal několik tvrdých střetů bez povšimnutí. Ve 47. minutě vyrobila obrana hostů další obrovskou hrubku, kterou však Ditrich, jenž se sám řítil na Němce, nedokázal využít. Bez gólového efektu pak přišla na řadu i střela hostujícího Plevy.

V závěru 50. minuty byl při útočné akci faulován Ditrich a Zubři hráli přesilovku. Ta se však sice minula účinkem, ale při další signalizované výhodě po faulu na Ruska prostřelil Němce mezi betony Halouska – 4:1. Za další minutu se přerovští Zubři radovali popáté. Špatnou rozehrávku hostů vystihl Hanák a puk po jeho střele dorazil do branky Rusek.

Do gólové smršti v posledních minutách zápasu se poté zapojili i hosté. Před Krejčího si najel Jelínek, posunul puk na lépe postaveného Mühlfaita, který přerovského brankáře snadno překonal – 5:2.

Definitivní podobu výsledku dali Zubři hned po dalších jedenácti sekundách. Hanák vyhrál buly, zavezl puk do útočného pásma, kde poslal přihrávku do jízdy Ruskovi, a ten prudkou střelou nad lapačku bleskovou akci zakončil – 6:2.

V poslední minutě mohl ještě kosmeticky upravit skóre hostující Kaut, ale nechal vyniknout brankáře Krejčího, který pěkným zákrokem utkání ukončil a na přerovském zimním stadionu mohla bezmála tisícovka diváků začít slavit premiérové vítězství v základní hrací době a zisk tří bodů.

Branky: 4:12 Novák (Šimo), 6:50 Kočara (Šimo), 36:48 Ditrich (Sprušil), 52:08 Halouska (Rusek), 53:39 Rusek (Hanák), 57:13 Rusek (Hanák) – 15:14 Kaut (Dítě), 57:02 Mühlfait (Jelínek, Kaut).

Statistiky – vyloučení: 10:10, využití: 1:1, poměr střel: 47:33, buly: 33:42, diváci: 950.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Halouska, Hruška, Vlček, Novák, Bauer, Faltýnek – Kočara, Sprušil, Ditrich, Martinák, Hanák, Šimo, Kolář, Korčák, Rusek, Rak SKLH

Žďár nad Sázavou: Němec – Jelínek, Koželuh, Pleva, Fibikar, Souček, Popela, Šulc, R. Sobotka, Fíla, Dítě, Štěpánek, Mühlfait, M. Sobotka, Vránek, Ptáček, Burián, Kaut, Křišťan.

Po utkání řekli Jaroslav Beck, trenér HC ZUBR Přerov: „Tříbodové vítězství bylo potřeba. Jsou tady hráči, kteří když si vytvoří šance, tak by je měli proměňovat. Neříkám, že bychom měli vyhrát třeba 15:2, ale v první třetině jsme hráli natolik slušně, že kdybychom odskočili soupeři ještě třeba o dva góly více, tak by nám to slušelo.

Někdy se hledáme a je to takové upracované. Musíme dostat do hry lehkost a rytmus. Já věřím, že se pohoda na hokejky dostaví a budeme proměňovat šance. Velká škoda je obránce Martina Nováka, který je na minimálně pět týdnů mimo hru. V Opavě nás čeká velmi těžké utkání, takže se na to musíme zodpovědně připravit.“

Jaroslav Benc, trenér SKLH Žďár nad Sázavou: „Po úvodním tlaku domácích jsme se zvedli, ale zvrat nastal ve druhé třetině při naší dvojnásobné přesilovce. Tam jsme neproměnili řadu šancí a velmi málo jsme stříleli.

To se už prostě nesmí opakovat. Přerov si udržel vedení a my jsme prostě odešli. Vůbec se nám potom nedařilo. Přerov nás pak ve třetí třetině přehrál. Na co sáhl, to mu tam spadlo.“

Jak už lodivod Zubrů Beck naznačil, další zápas hrají jeho svěřenci v Opavě. Utkání začíná ve středu 24. září v 18 hodin.