HC ZUBR Přerov - HC TJ Šternberk 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Utkání začalo s mírným zpožděním, neboť hosté přicestovali s nevhodnou sadou tmavých dresů a musela se hledat alternativa. Tou se stal fakt, že si šternberští oblékli světlé dresy přerovských juniorů.

Na ledě tedy paradoxně soupeřily dva týmy „Přerova“. Už ve třetí minutě utkání se domácím naskytla výhoda přesilové hry. Zubři se dokázali usadit v pásmu, vytvořili si značný tlak, ale Hanák a ani jeho spoluhráči Rusek s Jelínkem nedokázali kotouč usměrnit přes skrumáž do sítě.

Hosté zužitkovali svou první větší šanci. Akci založil Poledna, přes Jurdiče se kotouč dostal na najetého Fialu a ten poměrně z nenápadné akce prostřelil Láníčka - 0:1.

Zanedlouho se prvně jmenovaný útočník dostal do sólového úniku, ale tentokrát na strážce přerovské svatyně nevyzrál. V jedenácté minutě přišel přerovský tlak. Ditrichova formace značně zaměstnala gólmana Pekaře.

Přerovu bojovnost nechyběla, v zakončení se však nedařilo. Hosté přistupovali k soubojům poměrně zodpovědně a dařilo se jim mnoho pokusů zblokovat.

Ve čtrnácté minutě Zubři svého soupeře zamkli, gól však nedali a v následném oslabení naopak inkasovali. Nekrytý kotouč nasměroval do sítě Trunda - 0:2. Poslední minuty patřily domácím.

Do slibné šance se dostala Hanákova řada, ale v poslední chvíli byl Jelínkův pokus zblokován. V závěrečných sekundách pak rozezvučil brankovou konstrukci Pala.

Druhá část hry byla ve znamení dalších promarněných šancí. Po gólu volalo zejména neproměněné trestné střílení za faul na unikajícího Frieba. Hanák však hledal mezeru mezi betony Pekaře marně.

Diváci hnali Zubry k vytouženému gólu. Stačilo deset sekund a po dalším závaru se podařilo Jelínkovi dostat kotouč do potřebných míst branky a vykřesat tak Přerovu naději - 1:2.

Bohužel radost v ochozech vydržela pouze dvaačtyřicet sekund. Gólový zápis si zopakoval Fiala - 1:3. Zubrům se podařilo svého soupeře opět v závěru třetiny dostat pod tlak, gól však z toho opět nevytěžili.

Do poslední třetiny vstupovali hosté s dvougólovým vedením a na jejich hře to bylo znát. Po čtyřech minutách se však dostali díky nedovolenému zákroku do oslabení.

Při Pekařovi stáli všichni svatí, neboť Faltýnkův projektil orazítkoval brankovou konstrukci. Kousek štěstí si vybral i Láníček, jenž v poslední chvíli odpálil puk, který se pomalu klouzal za brankovou čáru.

V padesáté minutě Novák snížil na rozdíl jediné branky. Poté Zubři přečkali dvojnásobné oslabení a sami dostali výhodu přesilové hry. V poslední minutě si vzal trenér Svoboda oddechový čas a jeho družstvo zahájilo power-play.

Čekalo se na vyrovnání, které bohužel nepřišlo i přesto, že některé střelecké pokusy po gólu přímovolaly.

Branky Přerova: 34.08 Jelínek (Faltýnek), 49.28 Novák (Sedlář, Ditrich). Sestava HC Zubr Přerov: Láníček - Novák, Pala, Hruška, Faltýnek, P. Rajnoha, Prinke - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Šťastný, Ditrich, K. Rajnoha, Sedlář, Frieb, Brumar, Kupec, Surovec, Ferenc.

„Hráči Šternberka jsou dobří na puku a vědí o sobě. Kdybychom proměnili šance, které jsme měli, tak to utkání vypadalo jinak. Udělali jsme chybu ve střídání a inkasovali první gól. Když se nám podařilo pracně snížit po druhém zásahu hostů, tak jsme mohli i vyrovnat, ale místo toho jsme opět dostali branku. Poslední třetinu hráči dřeli, ale už se nám vyrovnat nepodařilo. Z naší strany to bylo takové nemastné neslané, nemělo to tu šťávu. Náš tým je v nějaké krizi. Musíme to překonat a jít dál zápas od zápasu,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

v neděli 9. prosince se mohou přerovští hokejisté pokusit nalézt ztraceného vítězného ducha týmu. Od 17 hodin budou o potřebné body bojovat na ledě Slezanu Opava.

O ZÁPASECH HC ZUBR PŘEROV ČTĚTE ZDE:

Zubři prohráli o gól v Hodoníně

Zubři doma vyhráli už osmé utkání v řadě

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika