HC ZUBR Přerov - HC Bobři Valašské Meziříčí 3:4 p (1:1, 1:1, 1:1 – 0:1)

Hosté přicestovali na led třetího celku soutěže s cílem bodovat a na hře to bylo znát. Jejich odhodlání však bylo na čas přerušeno po třiadvaceti sekundách hry, kdy průnik Ruska zastavili za cenu nedovoleného zákroku.

V následné početní výhodě si Hanákova formace dokázala vytvořit tlak, ale branku nevstřelila. Ve čtvrté minutě se zkoušel prosadit přes obranu domácích Martiník a vynutil si faul.

V oslabení měli paradoxně branku na hokejce Zubři. Zaváhání obrany mohl využít Faltýnek, krátce odkrytou branku však ze středního pásma trefit nedokázal a proti Friebově šanci výborně zakročil gólman Krumpoch.

Zakrátko si připsal další povedený zákrok proti střele Hrušky. Ve dvanácté minutě se poprvé rozsvítilo červené světlo za hostujícím gólmanem.

Po Ditrichově přihrávce se do úniku dostal Frieb a svou šanci zakončil - 1:0. Zubrům narostla křídla. Zvýšit náskok mohl Ditrich, ale na nabídku střelce Frieba nedosáhl.

Jako blesk z čistého nebe přišel úder hostů. Matějný využil chybu defenzivy a vyrovnal. V 16. minutě se Přerovu naskytla více než minutová přesilovka pěti proti třem. Několika nebezpečným střelám Krumpoch odolal.

Čtyřiatřicet sekund druhé části hry dohrávali Bobři přesilovku. Po střele Zrníka se na chvíli puk ocitl nekrytý u Láníčkova betonu, ale nebezpečí domácí včas odvrátili. Slibné přečíslení skončilo nepovedenou přihrávkou na Koláře.

Před Láníčka se pokoušel proháčkovat Zavrtálek, jeho snahu přerušil gólmanův zákrok. I druhá branka hostů přišla znenadání. Volný prostor využil opět Matějný a poslal hosty do vedení.

V polovině zápasu se Přerovu naskytla další dvojnásobná početní výhoda, která trvala sto sedm sekund. V útočném pásmu se usadila první formace a Rusek vrátil Přerov do zápasu - 2:2.

Otočit skóre mohl Ditrich, únik však nezakončil podle svých představ. Třetí třetinu sice zahájili domácí ve zbytku početní výhody, která trvala téměř tři čtvrtě minuty, ale nepodařilo se jim usadit v soupeřově pásmu.

Hosté zahrozili Tatarčíkem a vzápětí donutil k zákroku Láníčka i Tesařík. Na druhé straně Kolář našel Ditricha, ale Krumpoch opět svůj tým podržel. Ve 48. minutě se hosté dokázali prosadit a Tatarčík vrátil Bobrům vedení.

To trvalo jen tři minuty - vyrovnání zařídil opět Frieb. V normální hrací době utkání skončilo nerozhodně, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm byli úspěšnější hosté.

Nedůslednost obrany potrestal po třiačtyřiceti sekundách Štraub - 3:4.

Branky Přerova: 11.10 Frieb (Ditrich, Hruška), 31.14 Rusek (Faltýnek), 50.07 Frieb (Ditrich). Sestava HC ZUBR Přerov: Láníček - Prinke, Pala, Hruška, Faltýnek, P. Rajnoha, Ferenc - Jelínek, Hanák, Rusek, Kolář, Šťastný, Ditrich, K. Rajnoha, Sedlář, Frieb, Klimecký, Čech, Kundrátek, Pírek.

„Prohráli jsme v prodloužení, takže moc šťastní nejsme. Nehráli jsme vůbec to, co jsme měli. V našem obranném pásmu byl chaos, čehož soupeř dokázal využít. Samozřejmě mě těší, že jsem se dvakrát trefil, ale v tomto případě bych góly vyměnil za výhru týmu. Body potřebujeme, dotáhly se na nás ostatní týmy a už je tabulka značně vyrovnaná. Musíme bojovat,“ uvedl Marek Frieb, jeden z nejlepších hráčů na ledě.

Už v sobotu 15. prosince čeká přerovské hokejisty další zápas o potřebné body. Od 17. hodin svedou souboj na ledě Kroměříže.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika