V záři zubřích světel se ocitl Marek Ditrich, který zaznamenal čtyři góly. Po dlouhé době se v sestavě Přerova po zranění objevil nejproduktivnější hráč týmu Antonín Sprušil.

TJ Gedos Nový Jičín - HC ZUBR Přerov 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)

První branky se diváci dočkali v šestnácté minutě, když Jičín využil početní výhodu. Za necelé tři minuty jásali jičínští fanoušci podruhé díky zásahu Uhláře. Zubři zvýšili obrátky a po jednom z faulů domácích hráčů nařídil rozhodčí trestné střílení.

Úspěšným exekutorem se stal Ditrich - 2:1. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval v úvodu druhé třetiny, kdy se mu po přihrávce Paly podařilo skóre vyrovnat. Odpověď Jičína však na sebe nenechala dlouho čekat.

Ve dvaadvacáté minutě Glabazňa rozvlnil síť Přerova potřetí. Dvoubrankový náskok zařídil Jičínu Jakubů - 4:2. Zubři však bojovali o každou šanci a snaha se vyplatila. Navrátilec Sprušil našel Ditricha, a ten završil hattrick.

V poslední třetině se domácí radovali ještě dvakrát. Svůj galavečer dokonal v poslední minutě svým čtvrtým gólem v zápase Ditrich a zmírnil tak porážku Zubrů na konečných 4:6.

Branky Přerova: 18.54 Ditrich (trestné střílení), 21.00 Ditrich (Pala), 39.18 Ditrich (Sprušil), 58.58 Ditrich (Šťastný).

„V našich řadách zaúřadovala chřipka. Chyběl nám i Láníček a k dispozici jsme měli jen čtyři beky. Do ofenzivy jsme museli rovněž zařadit některé juniory, takže celá naše sestava byla improvizovaná. Na ledě Jičína se těžko vyhrává. My jsme však hráli dobře a bojovným výkonem jsme tam určitě zanechali dobrý dojem,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Přerovský tým tak zakončil základní část třetí místem. „Vzhledem k tomu, do jakých jsme se dostali problémů, tak je třetí místo určitě výborným výsledkem,“ dodal kouč.

Druhou ligu nyní čeká čtrnáctidenní přestávka. Posléze se rozjede nový program zápasů, který se odehraje systémem sudý - lichý. Jednotlivé týmy se střetnou doma i venku. Nadstavbová část ligy se začne hrát od 5. ledna roku 2008.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika