V přerovské sestavě chyběli dlouhodobě zranění Novák, Faltýnek, Ditrich a naopak se v ní objevil Kupec, kterého si vedení HC stáhlo zpět z Prostějova.

Silnou stránkou domácích byly znovu přesilové hry. Z hráčů vynikl obránce Pala, který vstřelil dva góly a pomohl tak svému týmu k vítězství.

HC ZUBR Přerov – HK Nový Jičín 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Domácí nastoupili k zápasu s brankářem Sedláčkem ze Zlína a začali zápas velkým náporem. Již během první minuty čtyřikrát prověřili Urbánka a svého soupeře z Nového Jičína donutili k faulu.

V závěru této přesilovky se v čase 2:48 ujali vedení, když si střela Halousky našla cestu k pravé tyčce – 1:0. O tři minuty později mohl Přerov své vedení ještě zvýšit, když se Rusek s Martinákem dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale celá akce skončila nakonec vyloučením prvního jmenovaného, protože při zakončování fauloval Urbánka.

Teprve po šesti minutách se hra začala vyrovnávat a šance, byť ne vyložené, si vytvářely už oba celky. Vstup do druhé třetiny vyšel lépe hostům. V čase 21:50, když rozhodčí Škrobák ponechal Novému Jičínu výhodu, vyrovnal po Lhotského přihrávce Gulda.

Další okamžiky ale patřily Zubrům. Po několika střeleckých pokusech se ve 26. minutě dostal k puku po Kolářově přihrávce Pala a ten propálil z poměrně velké vzdálenosti vše, co mu stálo v cestě – 2:1.

V následné přesilovce soupeř hodně vystrašil Sedláčka, ale žádná ze střel nekončila za jeho zády. Naopak, krátce po jejím skončení zvýšil v na 3:1 po akci Raka, Korčáka a Šima posledně jmenovaný.

Přesně za dvě minuty vyslali Vašut se Slabým do sólového nájezdu Macháčka a přerovský gólman kapituloval podruhé. V čase 33:00 podruhé využilo Meo přesilovou hru. Po Šimově přihrávce poslal nepříliš prudkou střelu, která šla těsně nad ledem Kočara a Urbánka překvapil – 4:2.

Do konce třetiny si pak Zubři zahráli ještě dvě přesilové hry. V první z nich spálil ve 36. minutě obrovskou šanci Hanák, když u levé tyče odkryté branky minul puk.

Do poslední dvacetiminutovky vstoupili hosté s cílem s výsledkem ještě něco udělat a velkou příležitost k tomu měli hned v půli úvodní minuty, když si šel odpočinout na dvě minuty na trestnou lavici Pala.

Hned po čtrnácti sekundách se do sólového nájezdu dostal novojičínský Kabeláč. Střela se mu však příliš nepodařila a tak Sedláček neměl větší problémy se zneškodněním této vyložené šance. Pokračovalo se nahoru dolů a v závěru 55. minuty vyloučil Škrobák na dvě minuty za vysokou hůl tentokrát Lhotského.

Během půl minuty Meo tuto přesilovku využilo. V zámku po přihrávkách Koláře a Sprušila tvrdě střílel od modré čáry Pala a puk i tentokrát prošel až do branky k levé tyči. Přerov tak zvýšil už na 5:2.

Hosté se ale nevzdali a krátce poté odpověděli. Minutu po přerovském gólu dostali výhodu přesilové hry. V ní po přihrávce Guldy střílel Lhotský a dorážel Bacul – 5:3.

Do konce třetiny si oba týmy vytvořily ještě několik šancí, v gól však žádnou z nich nepřetavili. Meo kontrolovalo hru až do konce zápasu a soupeři nedovolilo skórovat ani v 90 sekund trvajícím power play.

Branky: 3. Halouska (Martinák), 26. Pala (Kolář), 29. Šimo (Korčák, Rak), 33. Kočara (Šimo), 46. Pala (Sprušil, Kolář) – 22. Gulda (Lhotský), 31. Macháček (Slabý, Vašut), 48. Bacul (Lhotský, Gulda).

Statistiky – vyloučení: 10:10, využití: 3:1, střely na branku: 49:24, buly: 41:32, diváci: 900.

Sestavy

HC ZUBR Přerov: Sedláček – Pala, Halouska, Vlček, Hruška, Bauer, Prinke, Ryšánek – Kolář, Sprušil, Kočara, Martinák, Hanák, Rusek, Korčák, Šimo, Rak, Kupec, Mališka.

HK Nový Jičín: Urbánek – Andrýsek, Gulda, Hruškovský, Pelikán, Pokora, Slabý, Vašut – Vaněček, Bacul, Glabazňa, Kabeláč, Lhotský, Macháček, Skaloš, Sluštík, M.Toman, Tomášek, Uhlár.

Ohlasy trenérů Lubomír Václavíček (HC ZUBR Přerov): „Sestava pro dnešní zápas byla taková, jaká byla. Moc možností na doplnění týmu nemáme. V šatně jsme si před utkáním všichni promluvili, že prostě bez bojovnosti to dnes nepůjde. Na hráčích pak bylo hned od začátku vidět velké odhodlání, chuť hrát a také ta bojovnost. Pro dnešní zápas jsme udělali změnu u brankářů, aby si Krejčí trochu odpočinul, protože byl na něj vyvíjen tlak. Brankář Sedláček ze Zlína určitě dnes nezklamal. Jsme rádi, že máme tři body.”

David Handl (HK Nový Jičín): „Do utkání jsme nevstoupili zrovna dobře. Hráče jsme upozorňovali na to, že Přerov má vždy na začátku zápasu velký tlak. To se potvrdilo a měli jsme tam jedno vyloučení, ze kterého jsme dostali první gól. Hra se postupně z naší strany trochu vyrovnávala, ale když jsme začali dostávat do tlaku, tak tam domácím vždy něco spadlo. To pak s týmem hodně zatřese, ale snažili jsme se bojovat až do konce. Přerov byl dnes prostě lepší a zaslouženě vyhrál.”

Další utkání sehrají přerovští hokejisté ve středu 1. října, kdy odjíždějí na led Velkého Meziříčí.