„Jsem rád, že si téměř všichni hráči zajistili na srpen volno, protože srpen, to je základ,” řekl kouč, který svým svěřencům naordinoval dvoufázové tréninky.

V pondělí dopoledne se na ledové ploše představil téměř kompletní tým. Z osobních či pracovních důvodů chyběli jen Faltýnek, Kupec a Čider. Na led se ještě nedostala trojice Vlček, Šimo, Hruška.

Hlavní kouč nám také prozradil proč: „Mají problémy s velikostí bruslí, protože došlo k nějakému nedorozumění při číslování bruslí, ale co nejdřív by se už měli k týmu připojit a tréninkové manko dohnat.”

Na ledě se kromě hráčů druholigového kádru Zubrů proháněli ještě Přerovan Jakub Svoboda, který si udržuje kondici před odletem do zámoří a Michal Zakuťanský, jež hrál loni v Karviné a letos se chce porvat o angažmá v kádru Zubrů.

Na dalších trénincích by se ještě měli objevit gólman Petr Tuček a útočník Tomáš Němčický. „Všichni tři, včetně Svobody, požádali vedení klubu o umožnění přípravy. Usoudili jsme, že ti tři hráči se sem vejdou. A navíc vždycky takový profík, který už má něco za sebou, přípravě pomůže a zvedne úroveň tréninku,” upřesnil situaci Beck.

V závěru krátkého rozhovoru se kouč pozastavil ještě nad jednou věcí a to nad nedostatkem parkovacích míst, která ještě navíc zabírají kamiony, a vzpomenul na loňské finále, kdy dokonce autobus s jeho svěřenci nemohl v Přerově u zimního stadionu zaparkovat.

„Je potřeba s tím něco udělat, přicházíme tak totiž o fanoušky,” dodal.

První přípravné utkání odehrají Zubři již ve čtvrtek 7. srpna, kdy od 16.15 hodin přivítají na svém ledě slovenský prvoligový tým HC Lučenec.

Sestava HC ZUBR Přerov:

Brankáři: Krejčí, Čider, Okáč.

Obránci: Faltýnek, Vlček, Pala, Hruška, Novák, Halouska, Bauer, Prinke, Pírek.

Útočníci: Sprušil, Ditrich, Menšík, Hanák, Rusek, Kočara, Rak, Martinák, Kolář, Klimecký, Sedlář, Kundrátek, Frieb, Kupec.