V záři světel se opět představilo duo Sprušil-Ditrich, které mělo prsty ve všech brankách. Bojovnost, skvěle odehrané oslabení a bezchybný Láníček byly další faktory úspěchu.

HC ZUBR Přerov - VSK Technika Brno 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Do utkání nastoupila i staronová akvizice. Obranné řady přerovských posílil zkušený Pavel Rajnoha, bývalý extraligový hráč Zlína či Jihlavy. Zubři zahájili první třetinu jak tomu bývá zvykem aktivně.

Po dvou minutách hry se domácím naskytla výhoda přesilové hry, která se po osmačtyřiceti sekundách po faulu na Ditricha vylepšila na dvojnásobnou. Hráči Techniky ale hráli zodpovědně a nedovolili domácím usadit se natrvalo v jejich pásmu.

V desáté minutě po vyhraném buly nebezpečně pálil Faltýnek, Nešťák toho nejsp효moc neviděl, ale zákrok si přesto připsal. Hosté se připomněli paradoxně během svého oslabení, kdy si Žibrita pohrál s obráncem a rozpohyboval Láníčka.

V posledních sekundách si vynutil faul Ditrich a Meo tak začalo druhou dvacetiminutovku přesilovou hrou. Palovu střelu se pokusil před gólmanem tečovat Šťastný, ale neúspěšně. Následný tlak Přerova vyústil ve vytoužený gól.

Ve dvaadvacáté minutě nestihla rozhozená obrana Brna pokrýt Sprušila, který si počkal na odražený puk od mantinelu a nekompromisně vymetl horní růžek branky - 1:0. Za dvě minuty si tentýž hráč po další přihrávce Ditricha elegantním blafákem gólovou radost zopakoval.

Takřka z protiútoku však Technika snížila, když Matouš pouze doklepl nabídku Benýška. Hostům se tím zvedlo sebevědomí. Během své přesilovky se pokusili o rychlou kombinaci, naštěstí konečná stanice byla Láníček.

Meo zahrozilo Ditrichem a posléze ujížděl Schön sám na Nešťáka, ale síť zůstala netknutá. V osmatřicáté minutě se během dalšího oslabení dostal do brejku Sprušil, ale jeho střela skončila jen v lapačce.

V závěrečném dějství Zubři přebrali otěže zápasu pevně do svých rukou a udeřili potřetí. Sprušil puk v přesilovce naservíroval Palovi, ten si zkontroloval situaci a tvrdou střelou propálil brněnského gólmana - 3:1.

V pětačtyřicáté minutě si pro změnu vyzkoušeli přesilovku pěti proti třem hosté. Důsledný forčeking Přerova však dělal soupeři problémy a díky jistému Láníčkovi bylo i další z řady oslabení úspěšné. V posledních minutách se už hra zklidnila, svěřenci trenéra Svobody si dokázali vytvořit další šance, ale skóre se už neměnilo. Meo si připsalo na konto třetí výhru, drží neporanitelnost a vede tabulku soutěže.

Branky: 21.39 Sprušil (Ditrich), 23.55 Sprušil (Ditrich), 42.13 Pala (Sprušil, Ditrich) - 24.12 Matouš (Benýšek, Foltýn).

Sestava: Láníček - Novák, Faltýnek, Pala, Tomáš, Bauer, Rajnoha - Jelínek, Hanák, Šťastný, Kolář, Sprušil, Ditrich, Schön, Kroupa, Sedlář, Kupec, Klimecký, Vencel, Pírek, Frieb.

„Utkání se muselo líbit, byl to krásný hokej s dobrým družstvem. Kluci opět dokázali soupeře předčít. Máme hodně šancí, ale nakonec jsme byli o ty dva góly lepší. Škoda inkasované branky, kterou jsme dostali krátce z vedení 2:0. Oklepali jsme se z toho a dovedli zápas do úspěšného konce,“ uvedl Radoslav Svoboda, trenér HC ZUBR Přerov.

Prodloužit vítěznou sérii o další zápisbudoumít přerovští hokejisté možnost v sobotu 29. září, kdy od 17. hodin zahájí utkání v Karviné.