HC Zubr Přerov – Hodonín 3:1

Hra obou celků v úvodu zápasu byla spíše opatrnější, čekalo se, s čím přijde ten druhý. K prvnímu vážnějšímu ohrožení branky se dostal ve třetí minutě Sedlář, ale branku minul. Láníčka na druhé straně vyzkoušel Kočara.

V páté minutě se poprvé otevírala vrátka na trestné lavici, odpočinout si šel domácí Hruška. V následné početní výhodě soupeř zahrozil jen Maixnerem. Za půl minuty šel pro změnu pykat hostující Pokorný, a když jej po minutě doplnil Pochyl, tak se Přerovu naskytla přesilovka pěti proti třem. První šance Faltýnka skončila na betonu Maláče, ale tentýž hráč pak nabil Rajnohovi a nejčerstvější posila Zubrů poprvé rozjásala domácí fanoušky -1:0.

Vstřelená branka zapůsobila velmi příznivě. Meo se tlačilo k brance hostů a byla jen škoda, že Schön nedokázal při slibném přečíslení přihrát na najíždějícího spoluhráče. Hodonín mohl v závěru první třetiny vyrovnat, Barták rozhodil Láníčka, ale jeho přihrávka před brankou nikoho nenašla.

Druhá třetina byla kouskována řadou vyloučení, ale také byly k vidění zajímavé situace. Tou nejhezčí byla pěkná individuální akce Jelínka, jehož střela skončila na horní konstrukci branky. „Drtiči“ se dostali do hry díky využitému závaru před Láníčkem. Branku obstaral Sladký při hře čtyři na čtyři.

V sedmatřicáté minutě se usadilo v obranném pásmu hostů i Meo, velký tlak ukončil až ležící Maláč, na kterém skončil i puk. V poslední dvacetiminutovce se domácí mohli brankově odpoutat. Kdyby Sprušilova nabídka nepřeskočila hůl Ditricha, mohlo to být možná už 2:1. O šest minut později si zmíněná dvojice souhru zopakovala, pokus „třiatřicítky“ však mířil o nějaký ten centimetr mimo Maláčovu klec.

Vytouženého dalšího gólu v hodonínské brance se přerovští fanoušci přece jen dočkali. Další závar před brankou hostů korunoval střelou pod víko Sprušil a rozpoutal radostné ovace diváků – 2:1. Hosté se v závěru pokusili o power play, a to se jim stalo definitivně osudným. Čtyři sekundy před konce pečetil už pátou letošní výhru Zubrů Kolář.

Branky: 8.50 Rajnoha (Faltýnek), 58.18. Sprušil (Kolář), 59.56 Kolář (Pala) - 30.07 Sladký (Kočara)

Sestava HC Zubr Přerov: Láníček - Faltýnek, Novák, Hruška, Pala, Tomáš, P. Rajnoha, Bauer, Paryzek - Jelínek, Hanák, Šťastný - Kolář, Sprušil, Ditrich - Schön, Sedlář, Frieb – Brumar, Klimecký, Holík.

„Utkání to bylo z obou stran velice dobré, trošku nám utekla druhá třetina. Soupeř nás zatlačil, hrál velice dobře. Škoda toho gólu, který jsme dostali. Nakonec jsme to však zvládli a ty dvě branky vyhráli,“ uvedl po utkání Radoslav Svoboda, trenér HC Zubr Přerov.

Prodloužit vítěznou sérii mohou přerovští hokejisté již ve středu 10. října, kdy od 18 hodin nastoupí na ledě Šternberku.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika