Po přestávce vyslal puk z obrany Petr Vanduch mladší na najíždějícího Mirka Šíru, ten nahrál před bránu zcela volnému Stanislavu Lipšovi, který se v koncovce nemýlil.

V polovině zápasu Hraničtí polevili v koncentraci a dovolili soupeři snížit na 3:2, ale naštěstí v závěru třetiny Mirek Šíra nahrál obránci Romanu Částečkovi staršímu, ten z dálky vystřelil a puk tečoval do brány clonící Radim Motloch.

V poslední třetině aktivní Mira Šíra vybojoval v obraně kotouč, vybruslil z obrany a vyslal kolmici na Standu Lipše, který své sólo zakončil blafákem do bekhendu. Vzápětí hosté snížili na 5:3. Poté Jirka Tomeček vybojoval puk v útočném pásmu u levého mantinelu, najel si před bránu a svou sólovou akci zakončil bekhendovou střelou mezi betony gólmana.

Asi nejhezčí akce zápasu nastala, když obránce Martin Negyesi přihrál Standovi Lipšovi, ten přihrál volnému Jirkovi Sávovi, který zakončil do prázdné brány soupeře a uzavřel konečný výsledek na 7:3 pro Hranice.

HC Hranice – HC Roosters 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

HC Hranice: Tomáš Bonk – Martin Negyesi, Petr Vanduch ml., Roman Částečka st., Radim Motloch, Roman Částečka ml., Lubomír Prvý, Jiří Tomeček, Stanislav Lipš, Jiří Sáva, Miroslav Šíra. (pv)