Zápas začal ve vysokém tempu a po dvou minutách hry Hranice již vedly 2:0. Nejdříve Pavel Burian zavezl puk za soupeřovu bránu, přihrál volnému Martinovi Negyesimu, který s přehledem otevřel skóre. V další akci vystřelil Miroslav Šíra, gólman jeho střelu neudržel a pohotový Staňa Lipš dopravil kotouč do odkryté brány.

Domácí následně snížili na 1:2. V další akci přihrál Martin Negyesi před bránu puk, Jirka Tomeček kotouč lehce sklepl na volného Tomáše Cuba, který nadvakrát překonal domácího brankáře.

První třetinu gólově uzavřel hranický obránce Honza Peroutka, který vyslal na bránu z dálky prudkou střelu, kterou tečoval domácí obránce.

Druhá třetina byla velice vyrovnaná. Nejdříve domácí snížili na 2:4, ale poté hranický Petr Vanduch zatáhl kotouč za soupeřovu bránu a přesně našel najíždějícího Mirka Šíru, který zvýšil na 5:2 pro Hranice.

Ve třetí třetině už hraničtí hokejisté cítili únavu. Nejdříve sice Martin Negyesi vybojoval ve středním pásmu puk, přihrál volnému Pavlu Burianovi, který své sólo zakončil nádhernou brankou, kdy kotouč skončil v síti od horní tyče brány domácích. Poté domácí zvýšili úsilí, ale dvěma góly už jen stačili upravit výsledek na konečných 6:4 ve prospěch Hranic.

HC SCHOTT – HC Hranice 4:6 (1:4, 1:1, 2:1)

Branky a asistence Hranic: M. Negyesi 1+2, P. Burian 1+1, M. Šíra 1+1, S. Lipš 1+0, T. Cubo 1+0, J. Peroutka 1+0, P. Vanduch ml. 0+1, J. Tomeček 0+1.

HC Hranice: Tomáš Bonk – Jan Peroutka, Jiří Tomeček, Lubomír Prvý, Radim Motloch, Petr Vanduch ml., Stanislav Lipš, Miroslav Šíra, Martin Negyesi, Pavel Burian, Tomáš Cubo.

V dalším sobotním utkání porazil HC Drahotuše valašskomeziříčský tým HC Kačeři 7:4, kdy branky Drahotuš vstřelili Martin Nehyba 2, Libor Symerský 2, Jan Trefil 2 a Lumír Nesvatba.

Na závěr je třeba vyzvednout solidaritu všech hráčů amaterské hokejové ligy ve Valašském Meziříčí, kdy všechny celky této soutěže přispěly finanční sbírkou na bývalé spoluhráče a kamarády Vladana Sváčka z Bystřičky a Petra Audu z Hranic.

Těmto sportovcům bohužel nepřál osud a jsou odkázáni na péči svých blízkých. Z hranických týmů na sbírku přispěly HC Hranice, HC Drahotuše a HC Rakov. (pv)