Olšoveckým hokejistům začíná sezona pravidelně v září, kdy startuje v Novém Jičíně amatérská liga. Vzhledem k tomu, že tu vloni vyhráli, kladly se na ně vysoké ambice. Tým letos nebyl až v takové formě. S každým soupeřem odehrál dva zápasy, po kterých následovalo play-off. V tom Olšovec vypadl ve čtvrtfinále.

„Přišla nám nabídka na účast na československém mistrovství, tak jsme toho využili. Někteří nás tam možná brali jako outsidery, což se ale nepotvrdilo. Skončili jsme čtvrtí a dokonce jsme za toto umístění získali pohár," pochlubil se člen SK Olšovec Jaroslav Pavelka.

Na mužstvu hokejistů z Olšovce je zvláštností například to, že se nescházejí na žádné společné tréninky na ledě. „Prostě skočíme na kluziště a hrajeme. Trénujeme každý individuálně, někdo chodí běhat, jiný jezdí třeba na kole," vysvětlil strategii Pavelka. Na zmiňovaném turnaji Olšovec odehrál tři sobotní a tři nedělní zápasy.

Výsledky: HC Olšovec – Flash Team Nový Jičín 0:5; – Novatop Hájov 2:1; – HC Albrechtice 8:3; – Petřvald 1:0; – Flash Team Nový Jičín 6:1; – HC Nebory 0:6.

Sestava: Petr Vrána, Martin Bezděk, Martin Buchta, Jozef Buchta st., Jaroslav Pavelka, Karel Bezděk st., Karel Bezděk ml., Jakub Bezděk, Jozef Buchta ml., Martin Kahanek, Roman Kozák, Michal Navrátil, Radek Staněk, Miroslav Staněk, Jaroslav Schneider, Lubomír Šulc.

Vzhledem k úspěchu na březnovém turnaji v Kopřivnici tým již nyní uvažuje, že se zúčastní i v příštím roce.