Tradiční derby začalo svižně. Již ve druhé minutě skóroval tvrdou pohotovou střelou pod víko novojičínského brankáře Polácha hranický obránce Martin Filip.

Novojičínští hokejisté po dvou minutách srovnali, rovněž pohotovou dorážkou. Neuplynula ani minuta a excelentní střelou se do šibenice Kulovy branky trefil nejlepší střelec Virginu Petr Novák a na světelné tabuli svítil stav 1:2.

Do konce první třetiny se střídaly nebezpečné akce na obou stranách, kdy útoky přehrávaly obrany soupeřů.

Tondachu se podařilo srovnat až ve druhé minutě prostřední části, kdy se trefil Jiří Ostřížek.

Hraničtí se z vyrovnání neradovali dlouho. Ihned po buly projel Petr Novák hranickou obranou a excelentní střelou dostal Virgin do vedení 2:3.

Vzápětí rozhodčí Kaška vyloučil hranického obránce Nekla, čímž nabídl Virginu šanci na zvýšení náskoku. Byli to však hraničtí hráči, kteří se radovali z gólu, když v oslabení po samostatné akci vyrovnal útočník Mana na 3:3.

Tato branka měla být pro Tondach impulsem, ale opak byl pravdou.

Nejprve Matiáško zvýšil na 3:4 a vzápětí Milan Urban na 3:5. Nutno dodat, že oba góly padly po zbytečných, hrubých chybách hranické obrany.

V závěru druhé třetiny dostali hraničtí hráči Virgin pod tlak, ale bez brankového efektu.

Kýženého vyrovnání se Tondach dočkal až v úvodu poslední části. Nejprve Kameník chytrou střelou snížil na 4:5 a vzápětí Aleš Mana svým druhým gólem vyrovnal. Hranická radost trvala jen sedm sekund.

Hráči opět usnuli na pomyslných vavřínech a Virgin trestal.

Bezprostředně po vhazování ve středovém kruhu využil letargie hranické obrany Fryšara a Virgin se ujal vedení 5:6.

Na hranické střídačce bylo hlučno a hráči po taktických pokynech napnuli všechny své síly ke zkorigování výsledku. Nejprve v oslabení vyrovnal obránce Jiří Ostřížek a dvě minuty poté vsítil gól na 7:6 Petr Strakoš.

Nebyl by to novojičínský Petr Novák, aby v téže minutě nevyrovnal. Poslední slovo nakonec patřilo obhájci titulu, celku Tondachu, který v polovině třetí třetiny vstřelil Reném Slaninou vítězný gól.

V závěru se střídaly útoky a šance na obou stranách. Možnost pojistky konečného vítězství měli Rostislav Ostřížek i René Slanina, ale jejich šance nebyly využity. V posledních minutách měl Tondach puk pod kontrolou a uhájil cenné vítězství.

Tondach Hranice – HC Virgin Nový Jičín 8:7 (1:2, 2:3, 5:2)

Branky: Mana 2, J. Ostřížek, 2, Filip, Kameník, R. Slanina, Strakoš

Sestava: Kula – J. Ostřížek, Filip, Nekl – R. Slanina, Mana, R. Ostřížek – Mixa, Rýpar, Bláha – Strakoš, B. Novák, Kameník

Trenér: Vlastimil Hynčica

(nobe)