Zubři však rozhodně nezklamali a i když těsně prohráli, byli hráčům VHK vyrovnaným soupeřem.

Přerovští sice ve Vsetíně nepotvrdili vítězství z minulého zápasu, ale odehráli velmi kvalitní utkání, a to je krátce před startem předkola play-off jen dobře. Zubry v souboji s nepříjemným soupeřem zdobila hodně velká bojovnost.

“Odehráli jsme velice dobré utkání. Vsetín teď má velkou vítěznou sérii a od té doby, co jsme s ním hráli doma, tak prohrál jen jediné utkání. Je škoda, že se nám nepodařilo využít některé šance na začátku třetí třetiny, ale družstvo to tady odmakalo. Doma jsme nad Pelhřimovem vysoko vyhráli, a kdybychom tady propadli, tak by kluci asi zase byli dole. Hráči si ale před předkolem play-off začínají více věřit, a to je hodně důležité,“ vyzdvihl trenér Oslizlo bojovnost celého týmu, který výborně hrající Vsetín pořádně potrápil.

Tradičně velmi dobrá divácká návštěva se na Lapači dočkala i brankových hodů. Zubři se po rychle inkasované brance vůbec nesložili a díky aktivní hře a několika chybám vsetínské obrany se jim podařilo otočit skóre na 3:1. Soupeř pak ale snížil a nástup do druhé třetiny měl opravdu drtivý. Tam ale hráčům VHK pomohl i hodně šťastný gól, když se puk před brankářem Sedlářem nečekaně odrazil.

“To se občas stane, že puk brankáři v poslední chvilce nějak uskočí. Ten třetí gól ale byl hodně laciný a podobný byl i ten čtvrtý,“ reagoval kouč Oslizlo na góly domácích v úvodu druhé třetiny. Poté Zubři dokázali dvakrát stáhnout jednobrankové vedení Vsetína a výborný zápas tak byl za stavu 5:5 velmi blízko prodloužení.

Nastavený čas však odmítl vsetínský střelec Josef Mikeš a necelé dvě minuty před koncem zařídil žlutozeleným barvám vítězství. “To byla velká škoda. Tam naši obránci měli toho domácího hráče uhlídat a nepustit ho, aby udělal blafák na brankovišti,“ litoval rozhodujícího gólu.

Zatímco prosincové utkání Zubrů ve Vsetíně přineslo jen tři vyloučené na každé straně, tentokrát se trestoměřiči rozhodně nenudili. V některých momentech zápasu totiž byly emoce na pochodu a zejména vsetínští hráči se několikrát prezentovali hodně nečistou a nesportovní hrou. A trenér Lubomír Oslizlo si po utkání nebral žádné servítky.

“Je rozdíl mezi tvrdostí a zákeřností. Ta zákeřnost na straně Vsetína trochu byla. V některých momentech ten zápas byl až moc vyhecovaný. Takové údery hokejkou do obličeje a píchání holí zezadu od domácích hráčů by si rozhodčí měli více hlídat. To k hokeji rozhodně nepatří. Já sice vyznávám tvrdou hru a play-off se určitě bude hrát tvrdě, ale ta zákeřnost Vsetína trochu úroveň zápasu zkazila,“ hlásil přerovský trenér.

Už to mělo trochu atmosféru play-off, říká Faltýnek

Kapitán přerovských hokejistů Daniel Faltýnek nastoupil po nepříjemném zranění ke svému druhému zápasu a na Lapači si připsal dva kanadské body za jeden gól a jednu asistenci. Také se mu moc nelíbila tvrdá hra některých vsetínských hráčů.

“Emoce tam nějaké byly, ale k zápasům se Vsetínem to asi trochu patří, protože i minulé zápasy byly mírně vyhecované. Některé fauly hráčů soupeře ale byly po odpískání trochu zákeřné. To se mi moc nelíbí. Člověk už prostě po odpískání vypne a najednou přijde sekera nebo krosček. Z toho hodně plynou zranění,“ říká přerovský bek.

Zubři hráli se Vsetínem v letošní sezoně už počtvrté a všechny zápasy byly velmi kvalitní. Nejinak tomu bylo i tentokrát. “Už to mělo trochu takovou atmosféru play-off. Tam to možná bude ještě horší a důležité bude hlavně udržet nervy,“ upozorňuje.

Velká škoda byla podle zkušeného obránce zaváhání v některých částech zápasu. Zejména na konci první a v úvodu druhé třetiny, kdy se Vsetínu podařilo vstřelit důležité góly. “Určitě byla chyba, že jsme dostali na konci první třetiny smolný gól. Pak jsme byli trochu v nějakém útlumu a dostali jsme ve druhé třetině rychle další dva. Naštěstí jsme se pak ale z toho dostali a potom byl zápas hodně vyrovnaný,“ potvrzuje obránce Faltýnek.

V závěru se ale více usmálo štěstí na domácí, kteří byli před brankou hodně důrazní a rozhodli o tom, že všechny tři body zůstanou na Valašsku.“Škoda toho gólu minutu a půl před koncem. Byl to jinak remízový zápas,“ dodává přerovský kapitán.

Velká dřina to také byla pro oba brankáře. Na hodně úzkém vsetínském ledě totiž Lukáš Plšek i Dalibor Sedlář museli předvést řadu výborných zákroků proti střelám a dorážkám. “Brankáři si hodně zachytali. Zlikvidovali spoustu dalších velkých šancí. Vypadalo to spíš jako házená,“ smál se Faltýnek.

Hlobil: V našem družstvu je velká síla

Viktor Hlobil, trenér vsetínského týmu byl sice s vítězstvím svého týmů spokojený, ale s výkonem rozhodčích už méně. “Některé ty tvrdé zákroky byly samozřejmě zbytečné. Řekl bych, že k tomu ale trochu přispěl i rozhodčí. Na obou stranách prostě některé jasné fauly nechával a naopak občas téměř čisté zákroky klidně odpískal. To bylo něco strašného takový rozhodčí. V tak skvělé atmosféře a s takovými týmy prostě tomu nemůže tak zkušený rozhodčí podlehnout,“ zlobil se vsetínský trenér.

Už mnohokrát Vsetín v letošní sezoně potvrdil svoji sílu a tentokrát to ani za stavu 1:3 v první třetině nebylo jinak. Ještě do úvodní sirény Valaši snížili a v úvodu druhé třetiny bleskově otočili skóre.

“V první třetině jsme si to bohužel trochu zavařili těmi inkasovanými góly, ale bylo důležité, že v tom našem družstvu je velká síla. Skóre utkání se nám podařilo otočit a v závěru vyrovnaný zápas rozhodnout,“ pochvaloval si kouč Hlobil, který je se svým týmem na velké vítězné vlně.