„Zápas rozhodoval o hodně věcech, nám se ale podařilo získat sebevědomí a věřit, že práce, kterou děláme, přinese ovoce. Je tedy o co hrát, sezona pro nás končí až posledním zápasem v Českých Budějovicích,“ doplnil kouč.

Tabulka skupiny o záchranu: 1. Mountfield HK (31 zápasů, 42 bodů), 2. Olomouc (31 z, 40 b), 3. České Budějovice (32 z, 39 b), 4. Přerov (32 z, 38 b)

Jediný gól utkání vstřelil v 52. minutě z dorážky slovenský útočník Patrik Hyža, který do Přerova přišel před pěti lety ze Skalice a šlo o jeho teprve třetí branku sezony. První čisté konto za Zubry v tomto ročníku zapsal gólman Petr Žurek.

„Hned od začátku utkání bylo vidět, že oběma týmům jde o hodně. Nervozita převládla nad kvalitou. Soupeř měl první třetinu opravdu pod kontrolou, tam jsme neohrozili brankáře. Ale ustáli jsme prvotní tlak,“ hodnotil Kudělka důležitý duel.

Program zápasů juniorky Zubrů: Přerov – Olomouc (ČT, 18.00), České Budějovice – Přerov (SO, 12.15)

„Čekalo se na chybu, mohlo to dopadnout všelijak. Ve třetí třetině jsme věřili, že ji neuděláme my. Převzali jsme více iniciativy a byli lepší. Kluci se semkli, hráli s obrovským nasazením, do těla. Pak se nám podařilo odjet a dát vítězný gól,“ uzavřel.

O sestupujícím se tak bude rozhodovat v posledních kolech a „namočeny“ jsou kromě Zubrů celky Olomouce, Budějovic a nejméně právě Hradce Králové.

HC Zubr Přerov – Mountfield HK 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 52. Hyža (Kolařík, Švejda). Rozhodčí: Mejzlík, Šico – Kráľ, Polák. Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 185.

Přerov: Žurek – Bárta, Tomiga, Billa, Pekr, Holík, Janek – Hyža, Švejda, Ozollapa, Hradil, Halík, Mots, Mašek, Nášel, Buršík, Hlávka, Hanák, Kuchta, Kolařík. Trenér: Kudělka.

Mountfield: Mrázek – Bezpalec, Pavelka, Fiala, J. Aschenbrenner, Havlíček, Černý, Pinkas – Mach, Novotný, Moravec, Matašovský, V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička, Zámečník, Dobner, Hora, Vencl, Prášek. Trenér: Vágner.