Některé problémy po nepříjemném zranění přeci jen přetrvávají. Jde o padání očního víčka či funkčnost levé ruky, ve které drží lapačku.

„Mám být rád, že tady jsem, a ne se jen starat o ruku,“ prozradil Branislav Konrád slovenskému novináři Patriku Mitasovi, který jej byl s kamerou slovenské televize navštívit v Plecharéně a o stavu gólmana krátce informoval prostřednictvím Twitteru.

„Stále věřím, že to bude co nejdřív v pořádku. Počítám s tím, že touto sezonou se protrápím. Věřím, že v té další už budu stoprocentní,“ říkal Branislav Konrád v listopadovém rozhovoru pro TV Markíza.

Spekulace o datu možného návratu Konráda na led se točí kolem následující reprezentační přestávky. Pokud by po ní byl slovenský matador schopný naskočit na led, nejen Janu Lukášovi by se ulevilo.

Hlavně po posledním prohraném domácím utkání s Pardubicemi se z řad fanoušků začaly linout hlasy typu: „Sežeňte dalšího gólmana, tohle Honza Lukáš nemůže zvládnout.“ A mají pravdu, nikdo není robot.

Otázkou je, jak budou zmíněná omezení Branislava Konráda při jeho práci limitovat. Pozitivní každopádně je, že se po ošklivém střetu s bruslí soupeře už nyní vrátil do tréninku.

„Na ledě je to ještě slabé, ne, že bych cítil bolest, spíš cítím, jak mi to tuhne. Některé svaly se musí ještě chytit a zesílit,“ nastínil také Konrád.

Vše zkrátka jde krůček po krůčku. A to doslova. „Je super, že už chodím vzpřímeně. Předtím jsem měl nejdřív nákrčník, pak jsem chodil úplně v předklonu. Dnes už je to normální, jen mě občas trošku brní krk,“ prozradil slovenský reprezentant.

Důležitou práci tak nyní musí také odvést rehabilitace, doktoři či fyzioterapeut Kohoutů Jakub Jarolím.

„Už se toho normálně můžu dotknout. Fyzioterapeut si s tím hraje, uvolňuje mi to, takže už mě nic na dotek nebolí. Předtím se mě nemohli dotknout ani kolem ramena a na krku,“ zmínil závěrem Branislav Konrád.