Útočníci Bears Smýkal, Sáva, Petr Burian, Kuba Krejčí, Roman Krejčí, Ličman a Říman nasázeli v základní části soupeřům 122 gólů, což byl druhý nejvyšší počet vstřelených gólů v lize. Kuba Krejčí a Petr Burian skončili v pořadí střelců ligy na výborném čvtrtém, respektive dvacátém místě. O obrannou činnost a „tvrzení muziky“ se poté starali Částečka, Pavel Burian, Auda, Vymětalík, Lipš a Schejbal. Ti udrželi počet inkasovaných gólů na čísle 78, což je třetí nejlepší číslo soutěže. To vše poté jistilo výborné brankářské trio Helcl, Kolář a Vrána, kdy se Kolář může pyšnit čtvrtým nejnižším průměrem obdržených branek ze všech gólmanů. Zbylé duo se dostalo do první desítky.

Po výborně zvládnuté dlouhodobé části pak čekal na Medvědy další úkol. Potvrdit toto výborné postavení a výsledky v následném play-off. Ve čtvrtfinále Bears narazili na soupeře z Opatovic. S týmem Noelu měli hraničtí v sezoně vyrovnanou bilanci jedné výhry a jedné prohry. A vyrovnaná bitva se očekávala i tentokráte. Do prvního utkání však Bears nastupovali pouze v osmi lidech. Zranění a pracovní povinnosti nepustily do hry velkou část týmu. Dle toho se i utkání odvíjelo. Noel tlačil a Medvědi se snažili bránit vyrovnaný výsledek. Drama vyvrcholilo až v posledních minutách, kdy šťastnější Bears urvali výhru 3:1.

Do druhého utkání už nastupovala sestava posílena o několik navrátilců a to se projevilo i na samotné hře. Medvědi vlétli do utkání a první dějství vyhráli 3:0. Když na začátku druhé části přidali rychle další dva přesné zásahy, bylo rozhodnuto. Konečný výsledek 6:1 tak posunul Bears do semifinále.

V semifinále s Olšovcem

V semifinále je čekal druhý tým základní části Olšovec. První utkání však museli Bears opět odehrát v okleštěné sestavě a po většinu utkání se marně snažili vstřelit gól. Sami však dva inkasovali. V závěrečném dějství se konečně podařilo snížit a vykřesat naději na obrat. Ovšem o pár minut později Medvědi opět inkasovali a první utkání tak ztratili v poměru 3:1. Do druhého utkání nastupovali Bears s jasným cílem. Vynutit se rozhodující třetí utkání. Po první třetině bylo skóre vyrovnané 1:1. V části druhé šli Bears dvakrát do vedení 2:1 a 3:2, ovšem soupeř se nehodlal vzdát. V závěrečném dějství předvedl Olšovec obrovský tlak, kterému Medvědi dvakrát neodolali.

A jelikož závěrečná power play přinesla pouze velké šance Medvědů, a nikoliv gól, ztratili Bears vyrovnaný zápas v poměru 4:3 a celou sérii 2:0 a mohli se tak začít připravovat na utkání o třetí místo, kde je čekal soupeř z Milenova. V souboji o třetí místo bylo jasně vidět, že se utkávají ze semifinále zklamané týmy. Tempo hry a nasazení již nebylo takové jako v předchozích duelech. Vstup do utkání vyšel lépe Milenovu. Po dvou přesných zásazích šel do vedení. Medvědi však nehodlali svůj poslední zápas sezony vzdát a ještě do první sirény snížili.

Ve druhé části hry pokračovala vyrovnaná bitva. Zápis do střelecké listiny se ovšem povedl pouze Hranicím, a tak před závěrečnou třetinou byl zápas nerozhodný 2:2. Závěrečná část hry se odehrávala dle hesla hlavně neudělat chybu a k vidění tedy moc šancí nebylo. Když se poté Medvědi dostali do stoprocentní šance a minuli takřka odkrytou bránu, přihlásilo se ke slovu staré přísloví. Nedáš, dostaneš! V zápětí se dostali do šance i hráči Milenova, ovšem s tou výjimkou, že puk skončil v síti. A jelikož se skórem nepohnul ani následný tlak Bears, v závěru podpořený hrou bez brankáře, mohl Milenov slavit těsné vítězství 3:2 a třetí místo.

KONEČNÉ POŘADÍ

1. Černotín, 2. Olšovec, 3. Milenov, 4. Bears Hranice (jxs)