Rozhovor


* Na jaké angažmá nejraději vzpomínáte?

Všechna angažmá měla svoje specifikum a byla zajímavá. Každý klub má svým způsobem jinou organizaci a zázemí. Líbilo se mi všude a nikde jsem si nemohl stěžovat. U nás se ale dělají takové věci, že když se týmu nedaří, tak to odnese trenér, to je samozřejmé. Trošku mě to mrzelo v Pardubicích, když jsme vyhráli dvakrát po sobě suverénně základní část a všechno se potom svedlo na to, že jsme neobstáli a ta sezona byla označena za nevydařenou.

* Uvažujete, že se někdy na sklonku kariéry vrátíte na přerovskou střídačku?

Nikdy neříkej nikdy, ale zatím o tom neuvažuji. Myslím si, že v Přerově po dobu, co jsem zde působil, byly dva vynikající roky, kdy jsme z druhé ligy postoupili do první a pak jsme hráli baráž o extraligu. Ale hlavně jsme zpátky na zimní stadion přivedli diváky a město jsme trošku zbláznili.

* Proč jste si vybral k soustředění právě Přerov?

Byl jsem tu s Chimikem nesmírně spokojen. Vždycky jezdíme do menších klubů, kde nám všichni vyjdou vstříc. V Přerově všechny znám a navíc na hotelu máme podmínky, které potřebujeme, abychom měli klid a zázemí pro soustředění. Přerov je určitě hokejovým městem, a proto se sem pokud možno také s každým družstvem vracím. Chtěl bych dát Přerovu nějaký impulz, aby se znovu vzchopil a zase hrál první ligu.

* Jste spokojený s přístupem hráčů k tréninku?

My jsme si od mého příchodu udělali určitá pravidla a hráči se je naučili dodržovat. Máme takové pravidlo: Pokud jsme v práci, tak budeme pracovat, a pokud máme volno, tak je volno.

* Kolik máte v Přerově k dispozici hráčů a jak bude příprava pokračovat po příjezdu domů?


Mámetady šest pětek plus tři gólmany. Jsou zde základní čtyři pětky a dvě lajny mladých hráčů, kteří se snaží dostat do kádru. Jsou to junioři nebo kluci, kteří hráli nižší a juniorské soutěže v Kanadě. Z Přerova se vracíme na čtrnáct dnů do Pardubic, kde budeme trénovat na malé hale. Budeme se připravovat standardně jako všechna družstva v každé sezoně. Odehrajeme i spoustu utkání, hlavně zápasy Tipsport Cupu, turnaje extraligových a prvoligových družstev. No a po čtrnácti dnech odjedeme na turné do Švýcarska.

* Jakou sílu budou mít Pardubice?


To je těžko odhadnout. Kádr zůstal kromě tří hráčů neobměněn. Navíc jsme posílili dvěma obránci a jedním útočníkem, takže si myslím, že kádr svoji sílu má. Vždycky ale záleží na vstupu do sezony, zdravotním stavu hráčů a také na štěstí. Sezona bude nesmírně těžká. Tím, že začínáme všechna utkání první čtvrtiny venku, bude záležet, jak se s tím popereme. O Vánocích odjíždíme do Švýcarska na Spengler Cup, kde musíme odehrát pět utkání. Sezona bude opravdu nesmírně těžká.

* V extralize máte určitě ty nejvyšší cíle…

Za tu dobu, co jsem byl v Pardubicích, tak jsme měli vždy ty nejvyšší cíle a s tím kádrem, jaký máme, je mít ani jiné nemůžeme.