Tondach Hranice – MP Krásno Valašské Meziříčí 5:5 (1:2, 2:2, 2:1)

Tato branka jakoby předznamenala průběh první třetiny. Krásno, opět jen s dvěma útoky a třemi obránci, bylo pohyblivější, důslednější a častěji se dostávalo před hranického brankáře Kulu. Tondachu se nedařila kombinace a obranná činnost celého týmu neměla kvalitu. Přesto to byl hranický Kameník, který ve 14. minutě po přihrávce Rostislava Ostřížka vyrovnal. Radost netrvala dlouho, protože z následující akce zvýšil nejlepší hráč utkání Škrla opět v neprospěch Hranic.

Druhá třetina začala náporem Tondachu, který se usadil ve třetině soupeře. Krásno však bránilo aktivně a využilo prvního zaváhání soupeře na 1:3. Později našel na červené čáře najíždějícího Škrlu Fabián a útočný obránce valašskomeziříč­ského mužstva se nemýlil (1:4). Tento stav byl pro favorita střetnutí více než alarmující. Trenér Hynčica vzal minutu oddechu a v ní naordinoval taktiku do druhé části zápasu: rychlejší bruslení, častější střídání, přesnější kombinace. Nejprve Jiří Ostřížek našel před Vránovou brankou volného Manu a ten snížil na 2:4. Pět minut poté zopakovali stejnou situaci Strakoš s Udvárosem (3:4).

Do poslední třetiny najeli hraničtí s enormní snahou soupeře ubruslit. Herní převaha byla korunována vyrovnávací brankou Martina Slaniny. Novou krev do žil unaveného Krásna vlila branka na 4:5 a na ledě bylo najednou opět plno. V závěrečné fázi se bojovalo o každou píď, přičemž kralovali oba brankáři. Odpovědnost na sebe nakonec převzal zkušený střelec Martin Slanina, když projel celým kluzištěm a nechytatelnou střelou z prostoru útočné modré čáry prostřelil Vránu (5:5). Tondach si touto remízou zajistil postup do semifinále ELAH.

Branky: Martin Slanina 2, Mana, Udváros, Strakoš

Sestava: Kula – Filip, J. Ostřížek, Strakoš, M. Slanina – R. Slanina, Mana, R. Ostřížek, Kameník, Rýpar, Auda, Udváros, Mixa, Bláha

Trenéři: V. Hynčica, B. Novák

(nobe)