Třinec - Sparta 4:2

Oceláři museli domácí šlágr se Spartou otáčet. Povedlo se jim to díky dvěma gólům Vrány a jedné trefě Růžičky ve druhé periodě. Ve třetí třetině navýšil na 4:1 Martynek. Snížení Thorella v 54. minutě přišlo pozdě. Třinec pětkrát pošesté za sebou bez ztráty. Sparta naopak ztratila už pátý zápas v řadě. Nepomohl jí ani jihlavský žolík v brance Maxim Žukov, který prožil extraligovou premiéru.

Branky a nahrávky: 24. P. Vrána (Martin Růžička, Kundrátek), 29. P. Vrána (Zahradníček), 34. Martin Růžička (Kundrátek), 48. Martynek (Kundrátek, Dravecký) – 6. M. Řepík (T. Pavelka), 54. E. Thorell. Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Brejcha, Pešek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4239.
Třinec: Marek Mazanec – D. Musil, Kundrátek, M. Doudera, M. Adámek, Jaroměřský, Zahradníček, J. Michálek – Miloš Roman, P. Vrána, Martin Růžička – Hrehorčák, A. Nestrašil, O. Kovařčík – O. Šedivý, Marcinko, Kofroň – Martynek, R. Szturc, Dravecký. Trenéři: Varaďa, Zadina a Krátoška.
Sparta: Žukov – T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, M. Jandus, Mikliš, Jurčina – E. Thorell, R. Horák, M. Řepík – D. Kaše, F. Chlapík, Šmerha – Z. Doležal, Zikmund, J. Konečný – Prymula, Hašek, T. Jandus. Trenéři: Jandač, J. Hlinka a Hamara.

Karlovy Vary - Hradec Králové 1:4

Druhý Hradec Králové je v laufu. Z posledních osmi utkání prohrál jediné a úspěšnou sérii natáhl v Karlových Varech, kde přidal třetí výhru v řadě. Mountfield si v prostřední třetině vypracoval třígólové vedení, a i když Vondráček těsně před druhou sirénou snížil, hosté už zápas nepustili. Energie nebodovala třikrát za sebou a vyhrála jen dva z posledních jedenácti zápasů.

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Pulpán, T. Rachůnek) – 11. Kevin Klíma (Jergl, Blain), 27. Oksanen (Blain, Kiviaho), 38. Blain (Smoleňák, Oksanen), 60. Perret. Rozhodčí: Kika, Micka – Lučan, Kis. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Diváci: 2351.
Karlovy Vary: F. Novotný – Martin Rohan, Plutnar, T. Havlín, T. Hanousek, Parkkonen, Pulpán, Vodička – T. Rachůnek, Kracík, Flek – Průžek, Miškář, O. Beránek – Hladonik, Jiří Kulich, Kohout – Redlich, Osmík, Vondráček. Trenéři: Pešout a Mariška.
Hradec Králové: Kiviaho – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – R. Pilař, Lalancette, Kelly Klíma – Šalda, Koukal, Orsava. Trenéři: T. Martinec, Čihák a P. Svoboda.

Vítkovice – Zlín 2:1

Bitvu z chvostu tabulky rozhodly přesilovky. Vítkovice využily dvě a vyhrály 2:1. Náskok domácím zařídili v polovině utkání Solovjov se Svačinou. Zlín dokázal v poslední třetině už jen snížit a s jedinou výhrou z posledních dvanácti zápasů zůstává poslední. Ridera se po třetím triumfu v řadě zvedá.

HC Vítkovice Ridera - PSG Zlín
Vítkovice zlomily Berany v přesilovkách. Výkonem i asistencí zaujal navrátilec

Branky a nahrávky: 30. A. Solovjov (Marosz, J. Hruška), 34. Svačina (Illéš) – 47. Hejcman (Vopelka). Rozhodčí: Pešina, Pilný – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 7:10. Využití: 2:0. Diváci: 3318.
Vítkovice: Stezka – A. Solovjov, R. Polák, Galvinš, Gewiese, P. Koch, Jakub Stehlík, L. Kovář – M. Kalus, Dej, R. Bondra – Svačina, J. Hruška, Illéš – Lednický, Marosz, Fridrich – Bernovský, L. Krenželok, J. Krejsa. Trenéři: Holaň, Philipp a Šimíček.
Zlín: Huf – Suhrada, O. Němec, Žižka, Ferenc, Mamčics, Trška, M. Novotný – T. Mikúš, Hejcman, Vopelka – Köhler, Honejsek, R. Veselý – Kubiš, Karafiát, O. Flynn – A. Zbořil, P. Sedláček, Sebera. Trenéři: Jenáček, Rob a M. Hamrlík.

Mladá Boleslav – Plzeň 2:1

Nervák až do poslední sirény. Bruslaři v 54. minutě přišli o jednogólový náskok, ale tři minuty před koncem jim Kousal vrátil vedení a zařídil tak výhru. Mladá Boleslav zabrala po čtyřech porážkách.

Zkušený obránce BK Mladá Boleslav Martin Ševc.
Martin Ševc: Už byl čas přestat mluvit a začít fárat

Branky a nahrávky: 21. Ševc, 57. P. Kousal (O. Najman) – 54. Kantner (Bulíř, V. Lang). Rozhodčí: Šír, Horák – Ganger, Klouček. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Střely na branku: 33:20. Diváci: 2158.
Mladá Boleslav: J. Růžička – Pavel Pýcha, Ševc, D. Moravec, Pláněk, Jánošík, Šidlík, Bernad – Adam Raška I, Fořt, Kelemen – Kotala, Claireaux, J. Dufek – Lunter, O. Najman, P. Kousal – Grim, Bičevskis, J. Stránský. Trenéři: Rulík a Patera.
Plzeň: Miroslav Svoboda – L. Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, J. Kindl, V. Lang – Dzierkals, Mertl, P. Musil – Blomstrand, G. Thorell, Bulíř – Kantner, Kodýtek, F. Suchý – M. Lang, F. Přikryl, Adamec. Trenéři: Baďouček, Říha a Vlasák.

Kladno - Liberec 2:4

Liberec zapsal proti Kladnu třetí tříbodovou výhru po sobě a zažehnal krizi. Bílí Tygři si během úvodních dvanácti minut vybudovali vedení 3:0, o výhru se ale strachovali až do konce. Melka se Suchánkem totiž v prostřední části snížili na rozdíl gólu. Až v předposlední minutě pojistil Severočechům výhru svým druhým gólem v utkání Dlouhý, který se trefil do prázdné brány.

Rytíři Kladno (v modrém)  hostili v Chomutově Bílé tygry Liberec. zasahuje brankář Landon Bow. (29.10.2021)

Branky a nahrávky: 22. Melka (Ticháček, Filip), 36. J. Suchánek (Hajný, Dvořáček) – 9. A. Dlouhý (J. Šír, Klapka), 9. J. Vlach (M. Zachar), 12. M. Rosandič, 59. A. Dlouhý (Klapka). Rozhodčí: Hradil, Veselý – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 0:3. Bez využití. Diváci: 2235.
Kladno: Bow – Dotchin, J. Suchánek, Ticháček, K. Wood, Baránek, J. Pohl – Jágr, Plekanec, Hlava – M. Beran, A. Kubík, Kristo – Melka, Filip, Račuk – Routa, Hajný, Dvořáček. Trenéři: Čermák, Burger, Paul a Kregl.
Liberec: Kváča – M. Rosandič, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner, Filippi, Ordoš – A. Najman, Klepiš, Faško-Rudáš – J. Vlach, P. Jelínek, M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Gríger. Trenéři: P. Augusta a Jiří Kudrna.

Olomouc – České Budějovice 2:5

Olomouc doma vyhrála čtyři z posledních pěti zápasů, tentokrát ale zaspala první třetinu a přišla o body. Motor po první třtině vedl 3:0. Hanáci se sice dostali na dostřel, ale dohant manko nedokázali. V posledním dějství přidal pojistku Novotný a necelou minutu před koncem pečetil výhru Jihočechů Hanzl.

Olomoučtí hokejisté v rámci 19. kola Tipsport extraligy hostili České Budějovice.
Bojujte za Moru, znělo Plecharénou. Budějovice náskok nepustily

Branky a nahrávky: 22. J. Knotek (Ondrušek), 35. J. Káňa (Nahodil, David Krejčí) – 2. Štich (M. Hanzl), 15. L. Pech (Gulaš), 16. Gulaš (L. Pech, J. Novotný), 43. J. Novotný (Gulaš), 59. M. Hanzl. Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva – Zíka, Bohuněk. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:2. Diváci: 4403.
Olomouc: J. Sedláček – Ondrušek, Škůrek, Rašner, T. Černý, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí, Klimek – Ostřížek, J. Knotek, Kucsera – Kunc, Nahodil, V. Tomeček – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Burian. Trenéři: Moták a Tomajko.
České Budějovice: Hrachovina – Bindulis, Percy, Piskáček, Šenkeřík, Štencel, Vráblík, Štich – Chlubna, J. Novotný, Vondrka – Holec, L. Pech, Gulaš – Abdul, D. Voženílek, Valský – T. Šoustal, M. Hanzl, Karabáček. Trenéři: Modrý, P. Martinec a Fousek.

Pardubice - Brno 3:2 v prodl.

Pardubice předvedli před desetitisícovou návštěvou parádní obrat z 0:2 na 3:2. Zápas pro Dynamu zachránil Říčka, který v 54. minutě zařídil prodloužení. V něm pak dokonal vítězný obrat Poulíček. Východočeši z uplynulých jedenácti zápasů devětkrát vyhráli a drží se v top trojce.

Hokejisté Komety si sice proti Pardubicícm vypracovali dvoubrankový náskok, o který ovšem přišli.
Přes kvalitní výkon jen bod. Kometu v Pardubicích zradila její slabina

Branky a nahrávky: 39. Košťálek (R. Kousal, Poulíček), 54. Říčka (A. Musil), 61. Poulíček (Blümel, Klouček)  – 10. L. Horký (Rákos, Kučeřík), 24. Rákos. Rozhodčí: Hodek, Šindel – Kajínek, Rampír. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. Diváci: 9892.
Pardubice: Klouček – J. Mikuš, Nakládal, D. Robertson, Košťálek, J. Kolář, Hrádek, J. Zdráhal – R. Kousal, Poulíček, Blümel – Říčka, A. Musil, Cienciala – Paulovič, O. Roman, Camara – Hecl, O. Rohlík, Koffer. Trenéři: Král, Havíř a P. Sýkora.
Brno: Klimeš – Ďaloga, R. Holland, Kučeřík, Roth, Gulaši, D. Mikyska, Fajmon – Kollár, Krištof, P. Mueller – Zaťovič, Rákos, L. Horký – M. Haščák, R. Pavlík, Mallet – Magee, Kusko, Malý. Trenéři: Kalous, Horáček a Kováčik.