Hned na začátku utkání se dostal do výhodné střelecké pozice domácí Pavlačka. Tihlářovi proklouzl puk až k levé tyči. Tam k němu měla blíže přerovská obrana, a tak se bezgólový stav nezměnil.

Zubři odpověděli rychle a při jednom z útoků získali na počátku 3. minuty výhodu přesilové hry. Už po pouhých 15 sekundách ji dokázali využít. Dvojice Kohút - Coufal našla před bránou dobře najetého Goiše, a ten mířil po ledě k levé tyči Kozákovy svatyně - 0:1.

Přesně po třinácti odehraných minutách Tihláře prostřelil Chvostek a bylo srovnáno. Přerov hrál zakřiknutě a probudil ho až v 19. minutě další gól v jeho síti.

Tentokrát využili domácí přesilovku. K pravé tyči Tihlářovy klece se postavil Skaloš a puk prudkou střelou umístil z první přímo pod břevno - 2:1. Teprve nyní začali hosté znovu zaměstnávat Kozáka, ale jen propagačními střelami.

Druhá třetina příliš vzruchu nepřinesla, když skončila bez branek. Poté však jako ledová sprcha působil na Zubry úvod třetí třetiny. Hned první střela v 43. minutě skončila za Tihlářovými zády.

Šimo se Sluštíkem poslali zpoza brány přesný pas Macháčkovi číhajícímu u pravé tyče a ten z první upravil na 3:1. Pár sekund poté poslal sudí na trestnou lavici Koláře a za dalších 75 sekund mu přišel dělat společnost Halouska.

Dvojnásobnou přesilovku využili domácí už za 7 sekund. Hned po vyhraném buly našel Šimo volného Macháčka a na něj už zívala téměř prázdná branka. Domácí hráč se nemýlil a upravil na konečných 4:1.

HC Gedos Nový Jičín - HC ZUBR Přerov 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: 14. Chvostek (Pavlačka, Šimo), 19. Skaloš (Tomášek, Sluštík), 43. Macháček (Sluštík, Šimo), 45. Macháček (Šimo) - 3. Goiš (Coufal, Kohút).
Vyloučení: 5:6, navíc M. Toman (Nový Jičín) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Střely na branku: 30:29. Buly: 23:31.

HC Gedos Nový Jičín: Kozák - M. Toman, Andrýsek, Chvostek, R. Toman, Skaloš, J. Částečka, Pavel Hruška, Tomášek, Šimo, Sluštík, Pavlačka, Macháček, Petr Hruška, Petružálek, R. Částečka, Gulda, Zedník, Bacul.

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Novák, Osina, Halouska, Vlček, Řezníček, J. Ferenc - Menšík, Ditrich, Sprušil - Kolář, Hanák, Kočara - Coufal, Kohút, Goiš - Holík, Nedbal.

Přerov tentokrát nepodal nějaký extra výkon, a proto sedmizápasová série vítězství byla přerušena a v tabulce se vrátil znovu na třetí místo. Nyní čekají Zubry tři zápasy na domácím ledě. V nich budou mít znovu příležitost atakovat první pozici, na niž ztrácejí dva body.

Ve středu 9. prosince od 18 hodin se střetnou s Frýdkem-Místkem, v sobotu 12. prosince v 17 hodin přivítají Techniku Blansko a ve středu 16. prosince přijede do Přerova celek Vsetína. Souboj těchto rivalů začne v 18 hodin.