Přerované zkusili hru bez brankáře a vzhledem k vývoji utkání zaslouženě srovnali necelé čtyři sekundy před koncem. Daniel Indrák, který dostal šanci v první útočné formaci vinou zranění Tomáše Doležala, tečí Zeleňákovi střely vyrovnal na 3:3 a šlo se do prodloužení.

V tom okamžitě rozhodl nejproduktivnější Zubr aktuální sezony David Březina, který nechytatelnou střelou pod břevno nedal Hufovi šanci.

„Tým podal úplně jiný výkon, než ve středu doma. Jsme velmi rádi, že jsme si napravili reputaci a získali dva body,“ narážel trenér Robert Svoboda na nezdar s Jihlavou.

„Všechny kluky musím pochválit, jak k zápasu přistoupili. Utkání bylo velice vyrovnané, oba týmy měly šance i dobré brankáře. Ve třetí třetině jsme do toho šli víc, abychom vyrovnali. Vytvořili jsme si pár příležitostí, ale využít se nám je nepodařilo. Pak jsme vyrovnali v přesilovce, což bylo výborné. Zápas měl ještě divokou zápletku, ale se šťastným koncem pro nás,“ dodal Svoboda.

Přerované poprvé porazili v soutěžním utkání Zlín, nepočítáme-li éru konce 70. let, kdy se oba týmy potkaly ve dvou sezonách v 1. české národní hokejové lize.

K triumfu přispěl 27 zákroky Štěpán Lukeš, brankář Komety Brno přišel k Zubrům těsně před utkáním na střídavé starty stejně jako olomoucký forvard Joshua James Mácha.

Zdroj: Deník/Radek Štohl

Berani Zlín – HC Zubr Přerov 3:4p (0:0, 2:1, 1:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Pospíšil (Süss, Werbik), 36. Salmio (Suhrada, Paukku), 59. Süss (Kindl) – 24. Indrák (Březina), 59. Krisl (Pechanec, Chroboček), 60. Indrák (Zeleňák, Pechanec), 61. Březina (Pechanec, Zeleňák). Rozhodčí: Šudoma, Mejzlík – Vašíček, Peluha. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 3 413.

Zlín: Huf – Hrbas, Salonen, Čáp, Suhrada, Zbořil, Talafa – M. Lang, Werbik, Salmio – Paukku, Kindl, Šlahař – Pospíšil, Gago, Süss – Novák, P. Sedláček, Köhler – Vlach. Trenér: Říha.

Přerov: Lukeš – R. Černý, Zeleňák, Chroboček, Krisl, J. Adámek, Kudělka, Cubo – Indrák, Pechanec, Březina – Jan Svoboda, Hejcman, Goiš – Mácha, Chludil, Tomi – Hradil, Ministr, Tarnoczy. Trenér: R. Svoboda.