Klíčem k vítězství byly přesilové hry, které přerovští hráči využili hned tři. Soupeř dokázal držet vyrovnané skóre jen v první třetině, pak už se Meo dokázalo střelecky prosadit a zvítězit.

Zápas dvou tradičních soupeřů začal v hodně vysokém tempu. Zubři chtěli potvrdit dvoubodový zisk z Opavy a Nový Jičín naopak prodloužit dobrou statistiku na hřištích soupeřů.

V 7. minutě nabídl Pavlačka hákováním domácímu týmu přesilovku a Zubři touto možností nepohrdli. Při závaru před gólmanem Slovákem si Halouska počínal hodně důrazně a kotouč protlačil za čáru – 1:0.

Zubři se v dalších minutách dostali do dlouhého oslabení (i 3 proti 5), které šťastnou brankou ukončil dobře postavený Pavlačka.

Série vylučovaných poté pokračovala a v přesile si znovu zahráli i žlutomodří. A také tato výhoda Přerovu vyšla na výbornou. Na modré čáře zůstal chvíli osamocen Pala a střelou přes clonící hráče znovu rozjásal přerovský stadion – 2:1.

Zubři ve druhé třetině slavili přesilovkový hattrick. Vyloučení soupeře potrestal ve 27. minutě chytrou tečí před Slovákovou brankou Faltýnek – 3:1. Chvíli poté, co se utkání přehoupnulo do své druhé poloviny, domácí přidali na své konto čtvrtou branku. Tentokrát byl tvrdým a přesným střelcem Kotásek.

V závěrečném dějství už padla jen jedna branka. Při přerovském oslabení se na křídle rozjel Ditrich a puk po jeho střele lehce olízl horní tyčku.

V 57. minutě se Zubři vrhli až příliš do útoku a po Hanákově nepřesné přihrávce ujížděl na Tihláře osamocený Uhlár. Vracející se domácí hráči ho jemně hákovali a ačkoliv vystřelil a Tihář se musel co ohánět, sudí nařídil trestné střílení.

K jeho exekuci se rozjel sám faulovaný hráč a s přispěním tyčky poslal puk do branky – 4:2. V samotném závěru si ještě Zubři zahráli v početní výhodě, ale skóre se už nezměnilo.

Po výhře 4:2 si tak přerovští hokejisté připsali do tabulky další tři body.

HC ZUBR Přerov – HC GEDOS Nový Jičín 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)

Branky:8. Halouska (Kotásek, Hanák), 19. Pala (Ditrich, Sprušil), 27. Faltýnek (Kolář, Pala), 32. Kotásek (Hanák, Kočara) – 15. Pavlačka (Pavel Hruška), 58. Uhlár (z trest. střílení). Vyloučení: 8:8, využití: 3:1. Diváků: 1850. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

HC ZUBR Přerov: Tihlář – Pala, Faltýnek, Osina, Halouska, Staněk, Vlček, Hoferek – Ditrich, Kolář, Sprušil – Kotásek, Hanák, Kočara – Menšík, Kohút, Žibrita – Martinák, Sedlář, Kundrátek.

HC GEDOS Nový Jičín: Slovák – Petružálek, Gulda, Andrýsek, Petr Hruška, Pavel Hruška, Macháček, Skaloš, Uhlár, Zedník, R. Toman, Šimo, Pelikán, Tomášek, Sluštík, Pavlačka, Částečka.

Nyní mají přerovští hokejisté týdenní přestávku, pak je však čekají dva zápasy na ledě soupeřů. Nejdříve v sobotu 24. října ve Frýdku-Místku a poté ve středu 28. října v Uničově.