Zápas začali aktivněji hosté a první půlku úvodní třetiny měl více práce brankář Krejčí. Střely však nebyly až tak nebezpečné. První vážnější šanci si Zubři vypracovali až ve 13. minutě, ale Sprušil z dobré pozice těsně minul.

Prvního gólu se dočkali diváci o minutu později, když Mališka prostřelil gólmana Kleniara. Neuplynula však ani minuta a bylo vyrovnáno. Hrubou chybu přerovské obrany při rozehrávce využil Matěj Lešánek. V 16. minutě jeli Martinák s Ruskem proti jedinému obránci. Neuspěli a v zápětí Meo inkasovalo – 1:2. Přerov si v závěru úvodní části vykoledoval početní výhodu, kterou deset sekund před koncem třetiny po přihrávkách Sprušila a Kočary využil Hruška.

Prakticky celou druhou část hry měli pod kontrolou Zubři a soupeře až na výjimky k ničemu nepouštěli. Ve 23. minutě využili domácí další přesilovou hru, když Rak přihrál zpoza branky volnému Palovi, jehož střela si našla cestičku do branky. O minutu později už domácí vedli o dva góly. Pěknou kombinační akci těsně u brány po přihrávce od Sprušila zakončoval Kočara – 4:2.

Meo nastoupilo do třetí třetiny se zpožděním a vyfasovalo dvě minuty. A jelikož si ještě jeden z domácích hráčů odpykával trest ze druhého dějství, naskytla se Lučenci osmnáctisekundová přesilová hry pěti proti třem. Všechny jedovaté střely i následné dorážky však Krejčí kryl.

Naopak osudným se stalo hostům další jejich vyloučení. Po sedmnácti sekundách totiž vstřelil gól od modré čáry Halouska a zvýšil už na tříbrankový rozdíl. Soupeř ještě o chvíli později snížil na 3:5, ale to již bylo z jeho strany vše. Tečku za utkáním udělal v 57. minutě Rak, kterému asistovali Mališka a Frieb. V závěrečných minutách ještě hrálo Meo osmdesát sekund oslabeno o dva hráče, ale i díky skvělým zákrokům gólmana Krejčího se stav už nezměnil.

HC ZUBR Přerov – HC Lučenec 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Branky: 13:16 Mališka (Bauer), 19:50 Hruška (Kočara, Sprušil), 22:24 Pala (Rak), 23:41 Kočara (Sprušil), 42:40 Halouska (Frieb), 56:10 Rak (Mališka, Frieb) – 14:00 Lešánek (Matej), 15:35 Groma (Smutný), 44:53 Drufda (Kašpárek, Hertl). Vyloučení: 7:6. Využití: 3:0. Poměr střel: 29:33. Buly: 43:26.

HC ZUBR Přerov: Krejčí (Čider) – Hruška, Pala, Novák, Faltýnek, Bauer, Halouska, Ryšánek – Kočara, Ditrich, Sprušil, Martinák, Hanák, Rusek, Kolář, Menšík, Zákuťanský, Rak, Frieb, Kupec, Mališka.

HK LUČENEC: Kleniar (Škrečko) – Memerich, Peštuka, Simon, Škamla, Lešánek Milan, Gabor, Boris, Slovák, Smutný, Groma, Fabok, Kašparek, Lešánek Matej, Martinský, Přikryl, Drufda, Sanislo, Trefný, Hertl, Tomčík.

Další přípravné utkání odehrají Zubři v úterý na ledě Vsetína. Odveta je poté na programu ve čtvrtek 14. srpna od 18 hodin na přerovském zimním stadionu.