Domácí tým se snažil v závěru při power-play srovnat, ale hosté jejich nátlak ustáli a dotáhli tak utkání do vítězného konce. Na sobotní výhře se také zasloužil skvělým výkonem přerovský brankář Zdeněk Krejčí, který zlikvidoval mnoho střeleckých pokusů.

Celé utkání bylo vyrovnané, a také velmi pohledné. Obě družstva si v něm vytvořila mnoho vyložených šancí, navíc velké množství dokázala využít. O branku byli nakonec šťastnější Zubři, kterým zachytal Krejčí lépe než dvojice brankářů Bobrů.

Střetnutí začali lépe domácí. V počátečních minutách se hrálo před Krejčím, byť bez větších příležitostí. Bobři si však vynutili faul Martináka. Přesto se ale v páté minutě při tomto oslabení do první čisté šance dostal Sprušil, který zcela volný objel Krumpochovu branku.

Těsně před ní ale puk nedokázal dopravit za brankovou čáru. A tak platilo oklepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Hned z protiútoku se Bobři vrátili zpět do útočného pásma, Blažkovu střelu ještě Krejčí vyrazil, před Vaněčkem už ale „zívala“ prázdná branka – 1:0.

Zubři odpověděli rychle. Už po 22 sekundách po Stašově přihrávce Krumpocha prostřelil poprvé Hanák. V následujících minutách se poté hrálo „nahoru dolů“ s mnoha nebezpečnými příležitostmi na obou stranách.

V závěru deváté minuty volala po gólu například jedna z akcí Přerova, Sprušil i Menšík však u Krumpochovy svatyně puk minuli. Také druhou přesilovou hru, kterou Bobři hráli, dokázali využít.

Hosté nedokázali dobře rozehrát, pomohli si faulem a při signalizované výhodě vsítil Kratěna, opět do z velké části odkryté branky, druhý gól. I nyní mohlo Meo rychle odpovědět.

V půli 14. minuty se do úniku dostal Sprušil, s pukem se však ocitl již v moc velkém úhlu, a tak síť domácí branky trefil jen z vnější strany. Přesně minutu poté střílel Vaněček hned z první těsně před Krejčím, ten však reflexivně zasáhl.

Poté se při přesilovce Zubrů dopustil Krejčí jediné větší chyby, když nedokázal vyhodit z pásma puk, kterého se zmocnil soupeř a neštěstí v podobě gólu do prázdné brány musel zabránit Faltýnek jedině faulem.

Sekunda chyběla do vypršení hry čtyři na čtyři, když se při samostatné akci dokázal Martiník prokličkovat obranou Přerova až těsně před Krejčího a z jednoho metrů mu nedal šanci – 3:1.

Ani dvoubrankové vedení Bobrů ale Zubry do kolen nesrazilo. V půli 19. minuty dokázal tvrdou ranou z kruhů podruhé překonat Krumpocha tentokrát Vlček. Ještě třikrát do konce třetiny se Meo pokusilo o vyrovnání, ale vzešlo z toho „pouze“ vyloučení domácích pět sekund před koncem úvodní části.

Po přestávce Zubři díky přesilovce soupeři těžce zatápěli. Na počátku 22. minuty si vytvořili vyloženou šanci. Krumpochovi nezbylo než hodit do přihrávky hůl a rozhodčí neváhal odpískat proti domácímu družstvu trestné střílení. Postavil se k němu Hanák a prakticky zopakoval úspěšný nájezd v Hodoníně – 3:3.

A protože přesilovka pokračovala, tlak neustal. Nejdříve nadvakrát neuspěl Korčák, ale ještě v téže minutě střílel Faltýnek. Krumpoch jeho ránu neudržel a Kočara, který stál před ním, zavěsil puk pod břevno. Ze stavu 3:1, který platil v závěru 17. minuty, to bylo najednou 3:4.

V tu chvíli se nechal domácí gólman vystřídat a hájit valašskomeziříčskou klec přišel Mocek. Tlak Zubrů nebyl přerušen ani vyloučením Staši. Naopak střílelo stále Meo a soupeře před Krejčího vůbec nepustilo. Teprve ve 27. minutě se hra znovu vyrovnala a pálit ostrými začali i Bobři.

Do konce třetiny stříleli od té chvíle na Krejčího až třikrát častěji než Zubři na Mocka. Ale o vyložené šance nebyla nouze na žádné straně. Ve 33. minutě si těsně před Mocka najížděl Sprušil, zákrok domácích však vyhodnotil sudí jako čistý nebo ve 37. minutě mířil z první těsně vedle Kolář.

Krejčí se blýskl mnoha dobrými zákroky, ale jedenkrát jej přeci jen Bobři dokázali ve druhé třetině překonat. Stalo se tak ve 35. minutě, když se trefil přesně Tatarčík.

Začátek třetí třetiny byl jakoby opsán podle kopíráku z té druhé. Opět přišel tlak Zubrů a už po 63 sekundách prostřelil Mocka při vznikajícím nájezdu dvou na jednoho Sprušil ránou pod břevno – 4:5.

Asistenci si připsal brankář Krejčí. V závěru 43. minuty pak účet Přerova uzavřel Kočara, který prostřelil domácího gólmana tentokrát po ledě – 4:6.

Domácími tyto okamžiky dost otřásly a do hry se dostali podobně jako ve druhém dějství až ve 47. minutě. Teprve poté se hrálo prakticky až do konce zápasu opět nahoru dolů. Valašské Meziříčí přitom ještě zápas dokázalo zdramatizovat.

V závěru 54. minuty při hře čtyři na čtyři snížilo na 5:6. To z boku našel Martiník před brankou perfektně postaveného Sochorka, který šikovnou tečí změnil směr puku přímo za Krejčího záda.

V zápětí měli Zubři možnost si vítězství pojistit při početní výhodě dvou hráčů, která trvala 41 sekund, ale do vyložené šance se nedostali. Další příležitost spálil v závěru utkání Kolář, jež Mocka překonal, puku však v cestě do sítě zabránila levá tyč.

Ale šanci na vyrovnání měli i domácí. Tu největší v poslední minutě. S tou si však Krejčí poradil, když ji vyrazil těsně vedle. Bobrům už pak nepomohla ani power-play. Při ní ještě střelou z obranného pásma minul prázdnou síť Pala.

Zubři si tak vezou z Valašského Meziříčí za bojovný a pěkný výkon tři body, a třebaže ani domácí nehráli špatně, tentokrát vyšli naprázdno.

HC Bobři Val. Meziříčí – HC ZUBR Přerov 5:6 (3:2, 1:2, 1:2)

Branky: 5. Vaněček (Blažek), 13. Kratěna (Varga, Sochorek), 17. Martiník, 35. Tatarčík (P. Dvořák, Glas), 54. Sochorek (Martiník) – 6. Hanák (Staša), 19. Vlček, 22. Hanák (z trestného střílení), 23. Kočara (Faltýnek), 42. Sprušil (Krejčí, Kočara), 43. Kočara (Menšík, Pala). Vyloučení: 7:9, využití: 2:1, v oslabení: 0:1, střely: 41:37, buly: 49:35, diváci: 760.

HC Bobři Val. Meziříčí: Krumpoch (23. Mocek) – Blažek, L. Zientek, Matějný, Martiník, Vaněček, Starůstka, Krisl, Kratěna, Sochorek, Varga, Růčka, O. Dvořák, Glas, P. Dvořák, Tatarčík, Dědek, Varga, M. Zientek.

HC ZUBR Přerov: Krejčí – Pala, Faltýnek, Kubala, Novák, Vlček, Ryšánek, Prinke – Menšík, Sprušil, Kočara – Staša, Hanák, Martinák – Kolář, Goiš, Korčák – Kundrátek, Mališka.

Další utkání čeká Zubry ve středu v domácím prostředí, když od 18 hodin přivítají Břeclav, která taktéž v sobotu rozdrtila Žďár nad Sázavou 7:0. Bude se tedy opět jednat o velice těžké utkání, ve kterém bude potřeba všech hlasivek na přerovském zimním stadionu.

Karel Petr