Komentář, který vyvolal dikusi o Zámeckém klubu, najdete zde: Klub pro mladé?

 

Nesdílím s autorem názor, že hudební styly typu blues, nebo country mají svá nejlepší léta za sebou.

Přesto, i když jsem osobně s dosavadním výběrem kapel víceméně spokojen, pokud mám být objektivní, musím plně souhlasit s tím, že prozatímní dramaturgie moc prostoru jiným stylům prozatím nedala.

Není to ale dramaturgie, co by mě „pálilo“, ale spíše obavy o manažerské schopnosti nynějšího vedení klubu. Na nový Zámecký klub jsem se opravdu těšil – konečně důstojné prostředí pro zajímavé kulturní akce.

Prvním nepříjemným zážitkem pro mě byla detektivní činnost, kterou jsem musel vynaložit abych vůbec zjistil něco málo z připravovaného programu.

 

Program klubu najdtei na webových stránkách Hranického deníku: Program zámeckého klubu v Hranicích

Internetové stránky – v dnešní době absolutní minimum – jaksi nejsou k dispozici. Ještě že žijeme v maloměstě, stejně se to dřív nebo pozdějí „roznese“.

Většina lákadel je v úterý

Druhá nepříjemnost pro mne nastala po vypátrání programu a zjištění, že většina zvučných jmen, neboli lákadel, která by měla přitáhnout k návštěvě nového klubu, je plánovaných na úterky.

Tak si říkám, pro koho je vlastně takový program koncipovaný. Zásadní problém úterků vidím zejména v absenci početné skupiny mladých, kteří studují vysoké školy po celé republice. Další početná skupina, a dalo by se říci i skupina s největším potenciálem, jsou nynější středoškoláci.

Právě mezi nimi je konečně – díky existenci klubu – možné vytvořit určitou tradici v navštěvování kulturních akcí.

Ale kolik z nich má v úterý čas a možnost na nějaký koncert zajít? A konečně kolik je pracujících, co po dni stráveném v práci půjdou na koncert s vidinou toho, že další den budou nejspíše nevyspaní ?

Nechci tím říct, že by úterní koncerty neměly smysl – určitě mají, ale myslím, že ztrácí smysl na úterky zvát kapely zvučných jmen, protože polovina potenciálních návštěvníků ani nemá šanci se zůčastnit.

Možná by neuškodilo plánovat akce trošku s citem a rozmyslem a směřovat na úterky například více alternativní program či dát prostor neznámým interpretům.

Nechci za každou cenu kritizovat současné vedení klubu, věřím, že organizace a snaha zavděčit se všem určitě není jednoduchá; tím spíše je tento článek myšlen jako konstruktivní připomínka.

Stále pevně věřím, že mé prozatímní pocity ohledně nedotaženosti našeho klubu – ať už se jedná o absenci důstojných internetových stránek s chystaným programem, zvukové vybavení klubu či neschopnost obsluhy tamního baru – vezmou za své s pokračujícím provozem.

Osobně jsem čekal na hranický klub dlouhá léta, takže se rozhodně nenechám odradit počátečními „mouchami“ – jedná se přece o zkušební provoz a prostor na zlepšení tu jednoznačně existuje a musí být využit.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:

Hranický klub má konečně své stránky

DALŠÍ ČLÁNKY, KTERÉ REAGUJÍ NA KOMENTÁŘKlub pro mladé?NAJDETE ZDE:

Stanovisko vedení klubu: KLUB PRO VŠECHNY

Chceme vytvořit klub pro mladé

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika